Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ponocna setnja gradom

+6
sylar
svabo
carica
Acid Domine
AcE fux0r
TENG
10 posters

Go down

ponocna setnja gradom Empty ponocna setnja gradom

Postaj by Gost 05.01.08 21:50

Prosetah ja tako one subote (29.12) nasim malim gradom... ili nakon onoga sto sam vidjela i cula da ju nazovem nekom polumahalom? Najprije smo bili u Exitu.. mjesto nije tako lose, al gore muzika para usi, ne mozes se normalno sporazumijevati... I, to ajd da je muzika... sve neke retro stvari od prije nekoliko godina... Shocked .. No, dobro... Al zanimalo me i sta dalje ima, pa smo krenule Arwen i ja... Zivo me zanimalo sta se dogadja u "Bestu" ... Dzizssssssss... toliko cirilice na jednom mjestu... Bilo me gotovo sramota sto sam tamo... A, bila sam i jako iznenadjena koliko mladih plese uz muziku tipa "otiso si sarme probo nisi, kuce laje a ja mislim ti si".. Iznenadjena je preblaga rijec.. bila sam sokirana... Pobjegoh brzo sa tog mjesta do obliznje "Boe", kad tamo, umilni glasic Hanke Paldum (ili je mozda bila Vesna Zmijanac), ili ni jedna od njih, uglavnom ori se narodnjak, u nekoj polutami sjede neki nezainteresirani ljudi, sve mi djeluje nekako poluzivotno... Stresla sam se od "dozivljaja" izasla van i duboko udahnula zimski zrak, gotovo skupljajuci hrabrost za dalje... Proalzimo pokraj bivseg "Omladinskog" - koja su to vremena bila! Bez cajki, narodnjaka i stihova tipa "otiso si betonsku armaturu odnio si"....
Zanimao me i "Stage" - tamo opet svira neki dark metal, rupa kakvu vec dugo nisam vidjela.. Nekoliko sekundi i brz pogled je bio sasvim dovoljan....
Arwen i ja smo se uputile k meni na jednu cugu usput raspravljajuci kamo to idu mladi ovoga grada...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Gost 05.01.08 21:51

ah da, zaboravih dodati... iz kafica u glavnoj ulici treste sami narodnjaci... nije li to ipak dvolicnost?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by TENG 05.01.08 22:13

mora da je bio vikend, jer preko tjedna ponoćna šetnja gradom izgleda ovako:

... izašao sam na ulice grada, ili možda to i nije grad, nešto nedostaje. Provjeravam oko sebe asfalt, ulična rasvjeta, uređen park, neonske reklame, osvjetljeni izlozi, velike zgrade, semafori al jošuvjek mi nešto nedostaje?
šetam dalje i razmišljam, al ne mogu se sjetiti što je to što fali ovom gradu? Tu su i kafići, al nešto tihi, nečuje se žamor, nema vriske, galame, nema ljudi.... to to je ono što mi stalno fali.
Gospodo draga preljepo je prošetati "gradom" samo što više nalikuje na scenu iz Hitckohovih horora nego na ponoćnu šetnju gradom.
TENG
TENG
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 148
Location : nova gradiška
Registration date : 03.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by TENG 05.01.08 22:16

Helena je napisao/la:ah da, zaboravih dodati... iz kafica u glavnoj ulici treste sami narodnjaci... nije li to ipak dvolicnost?

a što se tiće narodnjaka i dalje tvrdim da je to do volje ljudi i bolje i narodnjaci nego pustinjska olluja.

Znam da našim gastarbajterima najviše treba tamburice kad dođu kući, ali ....

ode off-topic.
TENG
TENG
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 148
Location : nova gradiška
Registration date : 03.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Gost 05.01.08 22:41

ma ne treba meni tamburice (gotovo svakodnevno slusam Narodni radio preko interneta od ujutro do navecer), priznajem da volim slusati dobre narodnjake (Haris Dzinovic, Leo) i da volim i zaplesati uz dobre narodnjake, al trebamo li bas cajke?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by TENG 06.01.08 0:16

Helena je napisao/la:ma ne treba meni tamburice (gotovo svakodnevno slusam Narodni radio preko interneta od ujutro do navecer), priznajem da volim slusati dobre narodnjake (Haris Dzinovic, Leo) i da volim i zaplesati uz dobre narodnjake, al trebamo li bas cajke?

e tu te podržavam fest. cool
TENG
TENG
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 148
Location : nova gradiška
Registration date : 03.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Gost 06.01.08 9:35

Vecinu svog vremena pri proslom posjetu ng, proveo sam u Korneru i Boleru i ondje bome ljulja odlicna i urbana glazba , Glembajevima je takoder bilo sasvim pristojno a u Boi sam isao samo ujutro na kavu pa ne mogu nista reci.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by AcE fux0r 06.01.08 11:55

Hehehehe, Helena, pa što si očekivala od NG, mislim nije tako samo u NG već i u drugim većim gradovima, postali smo distribucija čirilice
AcE fux0r
AcE fux0r
Middle class
Middle class

Male
Broj postova : 570
Age : 36
Location : Silent Hill
Registration date : 30.12.2007

http://www.dropbike.com

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Gost 06.01.08 12:32

proxi je napisao/la:Hehehehe, Helena, pa što si očekivala od NG, mislim nije tako samo u NG već i u drugim većim gradovima, postali smo distribucija čirilice

steta, al nije li to poprilicno dvolicno s obzirom da se toliki busaju u prsa svojim hrvatstvom, lizanjem oltara, a s druge strane - cirilica, uh,uh Twisted Evil

Gost
Gost


[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by AcE fux0r 06.01.08 12:34

da da, to je tako, hehehehe
AcE fux0r
AcE fux0r
Middle class
Middle class

Male
Broj postova : 570
Age : 36
Location : Silent Hill
Registration date : 30.12.2007

http://www.dropbike.com

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Acid Domine 06.01.08 21:29

murdoc je napisao/la:Vecinu svog vremena pri proslom posjetu ng, proveo sam u Korneru i Boleru i ondje bome ljulja odlicna i urbana glazba , Glembajevima je takoder bilo sasvim pristojno a u Boi sam isao samo ujutro na kavu pa ne mogu nista reci.

Jesi bio u staroj Boi ili ovoj novoj, preko puta Besta?

Stara Boa je bila super mjesto, u podrumu je uvijek bila super glazba za rasplesat se...Fali mi to...

Nema baš puno mjesta u gradu gdje se može plesati uz normalnu glazbu, osim možda Exita iako je tamo grozna gužva. Dio mog društva subotom obično inzistira na odlasku u English pub-tamo tu i tamo bude dobra atmosfera, naravno ako ne puštaju glazbu tipa Oj Ano, Anice ili Thompsona uz neki kretenski beat. Corner je super mjesto iako tamo baš često ni ne zalazim. Stage je promjenio vlasnika-i ostao rupčaga-ipak meni jedan od najdražih kafića jer samo tamo stalno svira rock.Više-manje-ali barem je to mjesto 100% sigurno od narodnjaka..Eto, to je nekoliko ok kafića u našem gradiću po mom mišljenju...

Tužna istina je da su većinu ostalih kafića okupirali narodnjaci-što nama ljudima što ne trujemo svoj mozak kretenskim stihovima i groznim turbo folkom, ostavlja vrlo malo mogućnosti za dobar izlazak...
Acid Domine
Acid Domine
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 104
Age : 34
Location : with Hypnos
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by carica 06.01.08 21:38

Pa većina kafića ti ide za onim-puštaj narodnjake jer ih većina to sluša! Žalosno,ali je tako. Zato sam ja više za privatne tulume,gdje slušaš ono što ti paše. U gradu nema normalnog mjesta otkako su zatvorili ljetnu,omladinski i legendarni "Papagaj"
carica
carica
Novi član
Novi član

Female
Broj postova : 1
Location : NG
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by svabo 07.01.08 0:42

Hajde vi Narode znate onu poslovicu kada su Seljaci trazili od boga da pusti kisu da pada.
Jedan vice ne danas drugi ne sutra itd. rece njima Bog kada se dogovore neka mu se jave. tref

A ja vama predlazem onda dogovorite se sta zelite i ja otvaram
onda MgM

svabo
svabo
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 12
Location : Daimler Town
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by sylar 07.01.08 7:31

carica je napisao/la:Zato sam ja više za privatne tulume,gdje slušaš ono što ti paše.
tu se u potpunosti slažemo... i ne skače ti pijana rulja na leđa Evil or Very Mad
sylar
sylar
Stalni član
Stalni član

Male
Broj postova : 57
Location : Os - Ng
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Unitas 07.01.08 17:37

E sad ce opet netko reći evo ga opet ....nostalgičar.
Čitam ovdje sve napisano i duša me boli kad se sjetim onih 70' 80' godina kad sam tulumario i zujao onim gradom, naglašavam onim gradom pošto ovo u što se izrodilo ovo naselje ima najmanje obilježja grada ma koliko se god mi zavaravali i sami sebi zamazivali oči to grad nije.
A što se tiče čirilice u onom gradu toga nije bilo ni od korova osim u specijalnim prigodama ali ni to nije ono što se danas sluša (nedao bog da to moram slušati, samoinicijativno bih si probio oba bubnjića u ušima)

Prema tome i dalje tvrdim NG ja postala mahala svidjelo se to nekome ili ne.
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Gost 07.01.08 18:22

Unitas je napisao/la:E sad ce opet netko reći evo ga opet ....nostalgičar.
Čitam ovdje sve napisano i duša me boli kad se sjetim onih 70' 80' godina kad sam tulumario i zujao onim gradom, naglašavam onim gradom pošto ovo u što se izrodilo ovo naselje ima najmanje obilježja grada ma koliko se god mi zavaravali i sami sebi zamazivali oči to grad nije.
A što se tiče čirilice u onom gradu toga nije bilo ni od korova osim u specijalnim prigodama ali ni to nije ono što se danas sluša (nedao bog da to moram slušati, samoinicijativno bih si probio oba bubnjića u ušima)

Prema tome i dalje tvrdim NG ja postala mahala svidjelo se to nekome ili ne.
cadzava mehana policija

Gost
Gost


[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by sylar 07.01.08 19:56

texas se proširio i na ostatak grada ponocna setnja gradom 602751
sylar
sylar
Stalni član
Stalni član

Male
Broj postova : 57
Location : Os - Ng
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Gollum 09.01.08 21:59

E Unitasu mora da smo mi tu negdje po mladosti. Nemogu da se ne sjetim svih onih mjesta gdje smo zalazili.Možda u to vrijeme nije bilo toliko kafića u gradu ali svakako je bilo dobrih okuoljališta mladih sa još boljom mjuzom.Ćirilica i cajke bili su rezervirani za okolne seoske zabave pa ko voli nek izvoli. Desilo se to da selskih zabava više nema pa se seljaci preselili u grad a sa sobom donjeli i svoju kulturu.Ovaj grad zaista više nema šta ponuditi mladim ljudima. Mislim da je došlo do totalnog moralnog,ekonomskog i kulturnog odumiranja ovog grada i razumijem sve one mlade ljude koji ga napuštaju
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Unitas 10.01.08 0:39

Ma kakvi kafići u moje vrijeme glavna okupljalista mladih bila su: Riblji, Dalmacija, Staklenjak, Split nešto kasnije kavana Korzo kao disco, pa prvi kafić Derby potom Lotus pa Suvenir, Cobra u kojoj sam jedno vrijeme i radio zatim Omladinski, Društveni, Hotel Slaven pa da nespominjem plesnjake u osnovnim školama i naravno u to se vrijeme slusala svjetska glazbena elita popur Zeppelina, Floyda, Stones-a, Hendrix-a, Joplin-ke, Purple-ovaca, Bowie-a, ITD ITD
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Klio 10.01.08 6:40

sylar je napisao/la:
carica je napisao/la:Zato sam ja više za privatne tulume,gdje slušaš ono što ti paše.
tu se u potpunosti slažemo... i ne skače ti pijana rulja na leđa Evil or Very Mad
nego ti pijan skačeš rulji na leđa?? hehehehe :lol: ruganje sto je ovo just kidding..
Klio
Klio
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 348
Age : 37
Location : brdo
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by ficer 10.01.08 9:23

Gollum je napisao/la:Ćirilica i cajke bili su rezervirani za okolne seoske zabave pa ko voli nek izvoli. Desilo se to da selskih zabava više nema pa se seljaci preselili u grad a sa sobom donjeli i svoju kulturu

Ma moš mislit, na tim "selskim" zabavama je uvijek bilo više vas "građana" nego nas "seljaka". Kulturu su vam u grad donijeli Mato Bilonjić i njemu slični dotepenci. A da slučajno nije zabranjen izlazak u grad nas "seljaka"? Prosvijetli me. No
ficer
ficer
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 23
Location : dr
Registration date : 03.01.2008

[Vrh] Go down

ponocna setnja gradom Empty Re: ponocna setnja gradom

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.