Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

filmovi M. Night Shyamalana

Go down

filmovi M. Night Shyamalana Empty filmovi M. Night Shyamalana

Postaj by billy 23.08.08 11:08

Tesko je reci da bilo koji drugi reziser danasnjice polarizira vise od M. Night Shyamalana.
Baza njegovih obozavatelja i njegovih protivnika je u omjeru 1/1 , ja spadam u ovu prvu grupu i pokusati cu vam objasniti zasto.
Kao i vecina nas i ja sam tek 1999 dosao u doticaj sa ovim izvanserijskim carobnjakom 8 umjetnosti i to kroz film koji mnogi danas smatraju njegovim najboljim .
Sjecam se kako sam tada apsolutno nepripremljen i sa malo ocekivanja osao u kino , a van izasao drugaciji i promjenjen.
Kroz vrata exita se gurla hrpa ljudi, ali svi su sutjeli ..u sebi sam znao da ta sutnja predstavlja spoznaju da su vidjeli nesto tako jednostavno a tako genijalno.
Takoder sam znao da ta sutnja nece potrajati dugo i da ce se razbiti kao puna kristalna casa u dodiru sa marmornim podom kada samo prva rijec bude izrecena.
Film je naravno bio The Sixth Sense a ja sam bio ocaran i na trenutak istodobno veseo i tuzan.
Vec sljedece godine u kina je dosao Unbreakable koji je moja sada vec velika ocekivanja ne samo ispunio vec i ostavio mjesta za jos.
Kao veliki obozavatelj stripova Unbreakable je bio biser, mozda biser bacen pred svinje , ali ne uzaludno.
Dvije godine poslje i godinu dana poslje pada blizanaca u NY na velika platna je dosao Signs , film koji u metaforama govori o strahovima , njihovoj moci i tadasnjoj aktuelnoj sitvaciji zastrasivanja stranim, nepoznatim , te manipulaciji kroz vjeru i instrumetalizaciji svih drzavnih organa...remek djelo.
The Village 2004 se jos uvijek oslanja na prijasnju temu ali ostavlja odskrinuta vrata za onu pravu i istinsku poruku..izolacija nije rijesenje niti alternativa vec kukavicluk i sramota..fantastican film .
2004 u filmu Lady in the Water dolazi do sraza mitologije i stvarnosti te preispitivanja vjecne dileme "imati ili biti"
Film je vrlo kontradiktoran i viseslojan da ga se moze razslojiti na vise nivoa
sraz mitologije i stvarnosti
kolektivno sjecanje i karma
podjela uloga u smjeru"svako je ovdje sa razlogom"
i ekologija
Ekologija je glavna tema njegovog najnovijeg filma The Happening...po meni jos jedan genijalan film u nizu tematika koje se vezu jedna za drugu i gotovo proricu svoj sljedeci korak.
Priroda ili bog (on tu ostavlja dosta prostora za obe opcije) napokon prestaje biti njemi svjedok i promatrac i aktivno se ukljucuje u samoubilacki put covjecanstva..briljantno.
Kao sto ste vec primjetili vecina njegovih filmova izlazi u rasponu od dvije godine tako da 2010 mozemo ocekivati njegov novi film pod nazivom The Last Airbender.
filmovi M. Night Shyamalana 00010920
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.