Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLOG X

+5
gorana
dreamer
Unitas
Admin
billy
9 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 07.06.08 8:49

BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
Kada prestaje rock??
... ili kada vam se bend zove metallica a vi hocete pokazati svijetu da mozete svirati metal sa sinfoniskim orkestrom...to unpluged ludilo je moglo proci jedino nirvani .

You sta smrdi
tja neke istina boli, a tebi ona smrdi uostalom bez nirvane unpluged nikad nebi prosao prvu fazu .Metallicu postujem i imam sve njihove albume u originalu ali taj izlet u unpluged ih je kostao njihove vjerne fan baze a sve u nastojanju da se pridobiju novi slusatelji..evo recimo takvi kao ti. :cheers2:
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by Gost 11.06.08 10:56

billy je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
Kada prestaje rock??
... ili kada vam se bend zove metallica a vi hocete pokazati svijetu da mozete svirati metal sa sinfoniskim orkestrom...to unpluged ludilo je moglo proci jedino nirvani .

You sta smrdi
tja neke istina boli, a tebi ona smrdi uostalom bez nirvane unpluged nikad nebi prosao prvu fazu .Metallicu postujem i imam sve njihove albume u originalu ali taj izlet u unpluged ih je kostao njihove vjerne fan baze a sve u nastojanju da se pridobiju novi slusatelji..evo recimo takvi kao ti. :cheers2:

WTH??? Istina boli? Nirvanu ne slušam i bolim me za njihov unpluged, ali S&M nije otjerao MEtallicine fanove već Load, ReLoad i St. Anger (iako je ReLaod meni dobar album).
I ajde prestani više donositi površne i parcijalne zaključke. Ti znaš čime je mene Metallica privukla, mislim ono...
Evo ovime konkretno:
https://www.youtube.com/watch?v=UoYls_Afkqk&feature=related
A i ovo za Gunse je pomalo...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 11.06.08 14:37

BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
Kada prestaje rock??
... ili kada vam se bend zove metallica a vi hocete pokazati svijetu da mozete svirati metal sa sinfoniskim orkestrom...to unpluged ludilo je moglo proci jedino nirvani .

You sta smrdi
tja neke istina boli, a tebi ona smrdi uostalom bez nirvane unpluged nikad nebi prosao prvu fazu .Metallicu postujem i imam sve njihove albume u originalu ali taj izlet u unpluged ih je kostao njihove vjerne fan baze a sve u nastojanju da se pridobiju novi slusatelji..evo recimo takvi kao ti. :cheers2:

WTH??? Istina boli? Nirvanu ne slušam i bolim me za njihov unpluged, ali S&M nije otjerao MEtallicine fanove već Load, ReLoad i St. Anger (iako je ReLaod meni dobar album).
I ajde prestani više donositi površne i parcijalne zaključke. Ti znaš čime je mene Metallica privukla, mislim ono...
Evo ovime konkretno:
https://www.youtube.com/watch?v=UoYls_Afkqk&feature=related
A i ovo za Gunse je pomalo...
upravo si mi ustedio truda da te demantiram ..to bollje cinis sam...by , by :smijeh1: :smijeh1: ,a sada za stvarno ..samom izjavom da ti se uradci nirvane ne svidaju ti postajes taj koji donosi parcijalne zakljucke .hehehe king
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 11.06.08 14:51

kosmar
Kosmar
dok sjedim u svojoj prljavoj sobi i pisem
kosmar
dok slusam poeziju jimma morrisona
kosmar
dok razgovaram telefonom sa bilo kim
kosmar
dok ispijam votku preostalu od vikenda
kosmar
dok hodam ulicom sa nekim hebenim ciljem
kosmar
dok putujem vlakom i gledam masna i smrdljiva lica
kosmar
dok sjedim uz vatru,pijem pivo i mislim o zvjezdama
kosmar
dok gledam tv koji mrzim
kosmar
kada se budim u 14 °° ne dozivjevsi nista novo
kosmar
dok gledam filmove koje sam volio a do kojih mi vise nije stalo
kosmar
dok se ljubim sa djevojkom koja me voli
kosmar kada primam poziv za vojsku
kosmar
kada lezem u krevet na trecem katu usijane zgardarine
kosmar..je ostao
kao izlaz
kao sunce
kao ludilo


17 VIII. 1990 by murdoc

BLOG X - Page 3 10023AW~Andy-Warhol-Double-Elvis-Poster
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by Gost 11.06.08 15:51

billy je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
Kada prestaje rock??
... ili kada vam se bend zove metallica a vi hocete pokazati svijetu da mozete svirati metal sa sinfoniskim orkestrom...to unpluged ludilo je moglo proci jedino nirvani .

You sta smrdi
tja neke istina boli, a tebi ona smrdi uostalom bez nirvane unpluged nikad nebi prosao prvu fazu .Metallicu postujem i imam sve njihove albume u originalu ali taj izlet u unpluged ih je kostao njihove vjerne fan baze a sve u nastojanju da se pridobiju novi slusatelji..evo recimo takvi kao ti. :cheers2:

WTH??? Istina boli? Nirvanu ne slušam i bolim me za njihov unpluged, ali S&M nije otjerao MEtallicine fanove već Load, ReLoad i St. Anger (iako je ReLaod meni dobar album).
I ajde prestani više donositi površne i parcijalne zaključke. Ti znaš čime je mene Metallica privukla, mislim ono...
Evo ovime konkretno:
https://www.youtube.com/watch?v=UoYls_Afkqk&feature=related
A i ovo za Gunse je pomalo...
upravo si mi ustedio truda da te demantiram ..to bollje cinis sam...by , by :smijeh1: :smijeh1: ,a sada za stvarno ..samom izjavom da ti se uradci nirvane ne svidaju ti postajes taj koji donosi parcijalne zakljucke .hehehe king

Kao i uvjek arogantan i ne čita što drugi pišu: ''NIRVANU NE SLUŠAM'' (citat završen). Nigdje ne piše da mi se ne sviđaju... Uštedio truda da me demantiraš, LOL, izađi malo iz te kukuljice samodopadljivosti!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 11.06.08 15:56

Uvijek sam te volio jer reagiras bas onako kako sam mislio da hoces ..dusa si big , i frekventan istodobno ..thx :cheers2:
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by Gost 12.06.08 12:10

billy je napisao/la:Uvijek sam te volio jer reagiras bas onako kako sam mislio da hoces ..dusa si big , i frekventan istodobno ..thx :cheers2:

Evo naprimjer ovime nisi rekao baš ništa; jer nigdje nisi napisao kako ću ja reagirati. Tako da ovaj post možeš objesiti maču o rep! Naravno da ne spominjemo namjerno skretanje sa teme i izbjegavanje odgovora u nemogućnosti davanja nekog suvislog!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 12.06.08 18:29

BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:Uvijek sam te volio jer reagiras bas onako kako sam mislio da hoces ..dusa si big , i frekventan istodobno ..thx :cheers2:

Evo naprimjer ovime nisi rekao baš ništa; jer nigdje nisi napisao kako ću ja reagirati. Tako da ovaj post možeš objesiti maču o rep! Naravno da ne spominjemo namjerno skretanje sa teme i izbjegavanje odgovora u nemogućnosti davanja nekog suvislog!
mackov rep je mozda bilo blizu ..kvaka je u tome da ja tebe uvijek dobivam na duzinu ..htio ti to ili ne ..uostalom napsi i ti neki svoj blogic ,ali nemoj ici u sirinu king .
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by Gost 13.06.08 9:59

Nemam potrebe, a mene si do sada dobio samo na represiju tako da...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 13.06.08 11:20

BigSaint je napisao/la:Nemam potrebe, a mene si do sada dobio samo na represiju tako da...
za svakoga po nesto king
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 13.06.08 11:30

Mala balada o velikom Jacku


Jack je prije vremena sopstvenog kolapsa bio jedan od najubojitijih hebaca na svojoj geografskoj duzini i sirini..pa cak i vise od toga ,bio je naime Jack svih Jackova ..bio .da.
Sada je postao jedan od najvecih pijanaca i lokalni predmet neumjesnih posprdica .
Zivio je u svojoj maloj brvnari na kraju grada i vec sestu godinu je odlazio u isti saluun koji se zvao " popij ,prokockaj ,i idi ".
Bio je ondje svaki dan ,na kraju sanka daleko od pogleda ,sutljiv i pijan.
Do novaca je dolazio teskim fizickim radom u kovacnici koju je posjedovao "gvozdeni pit ".
Gvozdeni pit je volio ponizavati jacka na svakom koraku , vrijedati ga i sutati u dupe kad godmu se to prohtije .Njegova najomiljenija svinjarija je bila da se popisa u kantu iz koje je jack pio vodu . Gvozdeni pit je naravno bio lokalni mocnik koji se sa svojim istomisljenicima drzao grad u u strahu i saci.
Uz gvozdenog pita tu je bio krezubi misicavi indijanac sa polucilindrom na rascupanoj grivii koja mu je sezala do pola leda ..zvali su ga mister cut jer je bio prilicno vican nozu i prilicno krvozedan nakon suludih kolicina vatrene vode..Uz indijanca bio je tu i pink bob ,trenutno najbrzi prezivjeli revolveras u gradu ..bob je uvijek nosio roza kosulje i bijeli sesir i svatko tko se tome nasmijao ili to posprdno komentirao bijase ubrzo poslan u vjecna lovista ili u jos apsurdniju tezu pakla i raja ..
Njih su trojica vladali gradom ,novcem,vatrenim oruzjem i njegovom hladnom inacicom..moto je naravno bio " mi vas branimo i cuvamo " ,,od neprijatelja koji se nikad nisu pojavili.
Jedne su veceri svi sjedili u jackovom saluunu .
Gvozdeni pit je cuclao bocu i cesao se po jajima ,indijanac je maltretirao crnog pijanista i uz prijetnju noza natjerao ga da mu trijebi buhe iz grive .Pink bob je mijesio sise plesacice lori i slinio po njenom obnazenom trbuhu .
Za barom je stari hennry prao case dok je povece drustvo mjesnih rancera kartalo poker psujuci i zvacuci duhan .
Jack je kao i uvijek bio sam i pio je svoj jeftini viski kruzeci svojim tvrdim grbavim pozutjelim prstima po sanku ispisujuci svoje nepoznate price koje osim njega uostalom nitko nije mogao i razumjeti.
Gvozdeni pit usta ,podrignu i krene prema latrini ..dok je prolazio pored jacka izmace mu stolicu i ovaj se stroposta parajuci licem po prasnjavom podu .. Indijanac zakresta svojim gavranjim smijehom ,Pink bob iscupa glavu iz plesacicinih sisa i sav zabalavljen poce da se smije.
Uskoro se cijeli saloon smijao ..no jack se usta ,uspravi stolicu i ponovo sjede za sank .tvrd i dalek.

indijanac se usta ,ote mu viski ,iskapi ga ,naruci drugi i prosu mu u lice .
Jack se usta i izade iz saluna ..ode do svoje brvnare ,otvori staru prasnjavu skrinju izvadi dva revolvera sa sedefnim drskama i staru pusku za bizone ..povuce duboki gutljaj iz boce bez etikete i krenu put saluna .
Da bilo je bucno i prljavo,da bilo je vrijeme da se sablasti jos jednom uzdignu nad moralom i nepravdom .
Jack zakoraci u prostoriju i pusti da se njegovo prisustvo razlije prostorom..bez zurbe ..bez rijeci.
Indijanac ga prvi opazi ,isuce noz ,ali prasak puske za bizone sprijeci ga da ispusti ratnicki zov njegovioh perdaka te ga poput krpene lutke provoza po podu krvavog i nedorecenog .
Pink bob i gvozdeni pit stigli su samo da se okrenu a onda se zakotrljase po podu bojeci ga u grimizno i toplo ..tek na tren a onda ostavise ono sto se dusom naziva ..
Saloon je zanjemio ,lori je gledala poluotvorenih usta sa jos toplim sisama od bobovg lica .
drustvo za kartaskim stolom je prestalo zvakati duhan a karte su spokojno lezale na stolu.
Crni se pijanist scusurio pod stolom sa masnim rukama od indijancevbe glave,a stari je henri jos uvijek drzao casu u ruci ..
Hebi ga rece jack.
nije ti trebao popiti viski rece henry i pocne se nekontrolirano smijati ..lori pride jacku i sjede mu u krilo .drustvo kartzasa se trznu iz transa i nastavi ..ma kartati naravno.
Crni pijanist sjede za svoj piano i poce svirati neku baladu o nekom vraski ludom liku-.
Napolju su konji njistali ,sunce je izlazilo u pospanosti i izbjegavajuci bodlje kaktusa ..jedino se iz kovacnice nije nista culo .
Kazu da se tog jutra jack debelo napio i povalio lori na crncevom pianu dok je ovaj jos uvijek svirao te da je je ustrijelio jos par kartasa koji su htjeli ici kuci u nezgodan cas , a zati pustio svu stoku i konje sa vezova ..izbljuvao se posteno na ulici i odjahao u izlaz sunca i izlaz iz ove naopake price..

BLOG X - Page 3 Billy_the_kid
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by Gost 13.06.08 11:40

billy je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:Nemam potrebe, a mene si do sada dobio samo na represiju tako da...
za svakoga po nesto king

Čega se pametan srami, time se...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 13.06.08 12:00

BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:Nemam potrebe, a mene si do sada dobio samo na represiju tako da...
za svakoga po nesto king

Čega se pametan srami, time se...
imam ja bolju (naravno) ..Cum dixeris, quod quis, audies, quod non quis.

Ako govoriš što hoćeš, ćut ćeš što ne želiš king
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by Gost 13.06.08 15:37

[quote="BigSaint"]
billy je napisao/la:Čega se pametan srami, time se...

Big, sta si ti vjecito sav neki napet, sav u nekom grcu.. de se malo opusti covjece....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by Gost 14.06.08 9:13

[quote="Helena"]
BigSaint je napisao/la:Big, sta si ti vjecito sav neki napet, sav u nekom grcu.. de se malo opusti covjece....

Problem Kalimera, jebiga svatko nosi neki križ!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 14.06.08 19:08

Pitomost

Uprkos mojoj divljoj cudi i nekonvecionalnom nacinu razmisljanja i djelovanja zacudujuce je da bas sva djeca u meni prepoznaju ono sto ustvari jesam, ali vama to necu odati..nikada.
Oduvijek me fascinirala jedna drugacija komunikacija od one jezicne i oduvijek sam znao da je ona bas ta koja prenosi istinsko nasljede i neiskvarene poruke.
Nije vazno radilo se to o igri ili razmjeni smjesaka ili poogleda , nije vazno radilo se to o nekoj vrsti telepatije ili instikta ..vazno je to da u vama bude prepoznata ona pitomost i ona iskonska teznja ka harmoji i pravdi .
Znam da svako od nas na to gleda drugacije ali takoder znam da je najtezi test i najiskrenija potvrda ona koju dobijete od neiskvarenih bica..ako tu padnete , nazad vise nema..
Dovoljno sam lud da se redovno podvrgavam tim kusnjama..danas sam jednu od njih prosao..i sretan sam jer znam da se nisam otudio od svoga primarnog cilja ..
Danas je bio divan dan sa divnim ljudima i posto nisam vjernik ne mogu se zahvaliti bogu na tome , ali mogu otici korak dalje i biti ponosan na to.





BLOG X - Page 3 Dsc01622
BLOG X - Page 3 Dsc01623
BLOG X - Page 3 Dsc01624BLOG X - Page 3 Dsc01625BLOG X - Page 3 Dsc01626BLOG X - Page 3 Dsc01627

BLOG X - Page 3 Dsc01628
BLOG X - Page 3 Dsc01629
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 27.06.08 16:57

Kiseli krastavci i ostale istine

Nosim se nekako tesko ovih dana i jedva da i uzimam svakodnevnicu za ozbiljno .
Vrucine me ne diraju tako jako kao ljude oko mene ali uzimaju puno vise danka nego prije ..starim hebiga.
Papir pred mojim rukama ostaje prazan mada mi je u glavi milion ideja a predamnom milion novih puteva kojim mogu krenuti.
Ne trazim razloge za nista od svega toga i ne posezem za racionalnim objasnjenjima vec u mislima ganjam onog lukavog lisca u mojoj dusi koji prikriva prave tragove i pravu istinu.
Taj lisac je naravno djete u meni , djete koje trci kroz polja i sume i ne libi na sav glas vristati od srece , niti se libi uprijeti prstom u kolekciju mojih usavrsenih maski na zidu virtualne stvarnosti .
Mozda je sve ovo nevazno, mozda je sve ovo samo upozorenje da se vratim nazad dok jos znam tajni kod..mozda ..je pak sve ovo savrsena simfonija koju skladam cijeli zivot i dao bi sebe cijeloga da je jednom cujem.
Izmamim li vam makar podsmjeh dok ovo citate , znati cu da u ovoj sezoni kiselih krastavaca i ostalih istina postoji neko tko me pokusava dokuciti..
Ovako sam pred tipkovnicom otvaram novu bocu i volim osjecaj koji mi to pruza.


BLOG X - Page 3 225
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 06.07.08 7:06

GLIB

Dorucak u hotelu za neku sugavu delegaciju ljudi koji su po danasnjim mjerilima vazni i dragocjeni a ustvari su beskurpulozne seljacine i sponzoruse .
Na stolu ima svega sto srce pozeli i prezderavanje je vec u toku , svi pricaju punih usta i masnih brada , naravno da ono sto izlazi iz usta nisu rijeci vec fraze popracene mrvicama i pljuvackom
Stojim sa strane i drzim u ruci sok od narande u kojem ima i previse vodke i gledam svog poslovnog partnera sa druge strane sale koji cini to isto vec godinama i nikad mi nece priznati kao ni ja njemu.
Ima li normalnih medu ovom gomilom zakukuljenih predatora kojih nije briga za nista drugo osim za profit i zasto se ja ovdje nalazim i sve to samo gledam??
Nije ovo za mene , nisam ja za ovo
sve je to glib i koji vam uzima covjecnost i muti vam razlog zbog kojeg ste uopce na ovome svijetu.
Sve je to laz i obmana
ja vise tako necu i ne zelim.

BLOG X - Page 3 546
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 08.07.08 15:56

Ugrozena vrsta

I svrha je svrsi
postala puna nevjerice
a ostalo je dusebrizje palih ideala
negdje iza ogledala nepomirenih promjena.
Ne pali se na skrivanja
i teze uloge
od one sama sa sobom .
Ne lozi se na linearne brojeve
i mogucnost slucaja , bez slucaja .
Nema Kick-a ..
svrha svrsi
nema lika
nema fick-a
ostala je samo smjesna slika.
pa opet
uloga za dan
dan za zivot
zivot za ulogu

BLOG X - Page 3 553
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 27.07.08 20:07

Puna Casa

Sunce je za ledima
sladkast miris znoja koze i mjedi
mijesa se sa slanim mirisom mora
Vjetar se ulaguje crnim jedrima
dok su pogledi uprti u zlatnu i besmrtnu obalu .
Nema straha , nema rijeci , samo osjecaj vjecnosti koji iskusis jednom u zivotu
a koji ce biti zamjenjen euforijom i adrenalinom vec u sljedecem trenutku .
Kratka misao prije nego sto krma udari u pijesak i sljunak .
Ti znas ..i ja znam da znas
a onda smrt ili slava

BLOG X - Page 3 Dsc01719
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 28.07.08 15:58

Nijanse Plavog


Bas kao ulje na platnu ili paleta zamazanog slikara nijanse i motivi plavog me neizbjezno podsjete na more , tu koljevku iz koje je sve nastalo.
Svijetlo plavi tirkiz tajnih uvalica koje pricaju price svih onih koji su u njima osjetili svijet oko sebe i svijet u sebi , te samo na trenutak izjednacili ta dva svijeta shvativsi kako je banalno biti dijelom samo jednog od njih i kako smijesni su zakoni koje napisala je ruka ljudska.
Tamno plavi indigo kristalnog sjaja koji nam uljeva respekt i tjera nas da preimenujemo rijec sloboda u rijec slobodan .
Strahovi nestaju na pucini a mijenja ih spoznaja da je ono sto zivimo ustvari imitacija zivota u oklopu od predrasuda .
Slusam poziv koji cekam cijeli zivot i vise mi ne treba mobilni telefon niti tumac snova .
Mozaik se poslozio u svim tim nijansama plavog ostavljajuci me znojnog , budnog, trijeznog i nasmjesenog.
Vidjeti , osjetiti , pisati ..to je ono sto me cini i definira , to je ono zbog cega sam tu sa vama .

BLOG X - Page 3 123
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 29.07.08 16:52

Horizont

Plivam ravnomjerno i ujednaceno vec dobrih pola sata i ne okrecem se prema obali kojoj sam okrenut ledima vec gledam u ravni horizont nacinjen od mora i neba .
Na licu osjecam sol nosenu morskim valovima i miris borovine iz obliznjih sumaraka .
Kako lako covjek i priroda nadu zajednistvo i harmoniju , kako lako postaju jednim , i dok se covjek hrani njenom savrsenoscu i zivotnom energijom stvaranja ona uziva u covjekovim mislima koje nesputano otkrivaju njegovo podrijeklo i njegov stvarni razlog postojanja .
Ispod mojih nogu izmjenjuju se hladne i tople struje a boja dna mi govori da sam vec poprilicno odmakao , ne osjecam vise naprezanje misica vec samo slatku ugodu samoce i pustolovine .
Koliko dugo cemo jos uzivati u svemu ovome i zasto covjek sistematski unistava, truje i crpi prirodu ?
Odakle nam tolika pohlepa , bahatost i destruktivnost.
Zasto ne uvidamo da radimo protiv sebe , vec pretvarajuci se u demone materijalizma grabimo vise i dalje prema propasti .
Mnogi ce reci da ono sto nas cini drugacijim od zivotinja jest inteligencija i dusa , no ja vise tesko pronalazim te osobine u ljudima ..jako tesko.
Sol se kristalizira oko mojih trepavica i obrva i lice mi se zateze , uranjam glavu u more da se osvjezim i grabim dalje prema horizontu.
U mislima ne osjecam strah i pored vremenskih prognoza za posljepodnevnu buru .
Strah je ostao na obali , racionalan, brbljiv i tako prazan.
Svjestan sam da nas zivot kontroliraju strahovi i da se njima koriste mnogi kako bi nas manipulirali .
Strah od smrti , strah od boga , strah od gubitka , strah od neimastine , od neuspjeha , od starenja pa i od ljubavi
Svi ti strahovi mocni su mehanizmi koji nam kroje svakodnevnicu i sudbine.
Zasto im dopustamo da to cine i zasto drugima dopustamo da ih koriste u svoje prljave svrhe?
Odvojili smo se od prirode i postali zlatom pohlepni patuljci koji zive u mracnim rupama i dvorima daleko od svjetlosti sunca , zaokupljeni nama samima , nasim izgledom i bankovnim racunima ..zaboravismo zasto smo tu.
Ovdje daleko na pucini bez straha i ravnodusnosti pokusavam odabrati pravac .
Ispred mene je horizont koji nudi bijeg i novu avanturu u nekom drugom pokusaju.
Iza mene je obala koja nudi borbu i vjerovatnu propast svijeta .
Okrecem se i plivam nazad u susret strahovima , iskusenjimai tezem putu .
Zasto??
Zato jer sam onaj koji jesam i ne biram racionalno niti logicno , biram u trenutku i ne pitam za posljedice .
To mozda nije garant za dug zivot ali je garant da cu ostati zapamcen ako po nicemu onda barem po tome da mislim i ne prestajem misliti , da sanjam i ne prestajem sanjati.
Trosim se ali cuvam se za taj zadnji ples .

BLOG X - Page 3 6036590~Bronze-Statue-of-Poseidon-Greek-God-of-the-Sea-Poster
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 30.07.08 15:49

Novi Stari Bogovi

U svojoj knjizi "Poslje Krista" Vasilis Alekskis tvrdi kako sukob anticke civilizacije i krscanstva odreduje nas svijet .
On takoder nudi anticki humanizam kao rijesenje za stara-nova bozanstva.
Razmisljao sam malo o tome i pokusao kao i uvijek stvoriti neku svoju sliku o toj naizgled ofucanoj tezi.
U jednu ruku stari grci nisu nikad tvrdili da nema drugih bogova osim njihovih niti su nametali ikome svoje vjerovanje.
Sa krscanstvom je stvar naravno malo drugacija , ono je samo po sebi jednobozje koje aludira da ce spasenje naci oni koji pripadaju jedinoj pravoj crkvi i sljede put kristov .
Stari grci su vjeru (pistis) dozivljavali kao znanje i dokaz bez fanatizma i fatalizma .
To se odnosi i na rimljane kojima vjerski fanatizam nije bio poznat.
Zapisi kazu da su to u stari rim donjeli krscani ciji je mentalitet bio slican mentalitetu danasnjih muslimanskih fundamentalista..
Ovdje se naravno radi o kulturnom nasljedu koje se osjeti i na nasim prostorima te se je sa pravom zapitati kako cemo reagirati kada dode nova garnitura bogova .
Hoce li to biti humani nauk ili sljedeci korak ka izolaciji neba ili olimpa ?
Mediteran i ovo nase more je jedno od najljepsih mjesta na svijetu .
Bijase to koljevka i grckih i rimskih bogova , te ziva pozornica antike .
Danas imamo boga koji je dosao iz pustinje i koji nudi vjecni zivot ili vjecnu agoniju poslje smrti, ovisno o tome hocemo li mu se pokloniti ili ne .
Neznam..meni je nekako draze more od pustinje .

BLOG X - Page 3 004C1003LL~Zeus-Holding-Lightning-Bolts-Poster
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 03.08.08 13:33

Sraz

Sjedimo u avionu jedni nasuprot drugima.
vecina nas ima i-pod na usima i nema spike .
Neki promatraju slike iz novcanika
neki citaju
neki samo zure u prazno .
Svijet je postao kao brza hrana , saren, na prvi pogled ukusan, i otrovan.
Svaku destinaciju se brzo dostize bilo da se radi o zadovoljstvu ili poslu.
Sve je postalo skuceno, svakog se moze pronaci i svugdje doci
kao prijatelj, kao gost ili kao krvnik..svejedno.
Postali smo tako prakticni, tako hladni, tako proracunati i robovi vlastite tehnologije i vlastitih pravila.
Gdje je nestala ona nepoznanica i ona misterija , onaj san i ona ljubav?
Gdje su nestale bakine price i svijet iza svijeta '
Mozda ih vise nismo vrijedni i mozda vozimo prebrzo cestom zivota.
Pilot najavljuje komande i sljetanje
gledamo se na kratko
spremni smo
ispod nas je jos samo crvenilo i vrucina.
Ceka nas sraz sa ljudima koje ne poznamo
nije nas strah tog sraza
strah nas je sna
a to je ono najgore .
Smijem se na kratko
nesto mi je u depu , zivo i dragocjeno.
Po prvi put nakon dugo vremena shvacam da sam ziv.

BLOG X - Page 3 10091752A~Grey-and-Gold-1942-Posters
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by billy 12.08.08 16:23

BLOG X - Page 3 210

Kisa

Prati me od jutra , sa koze mi pere sve mirise osim onog moga ..iskonskoga.
Zuri me da radim stvari , pa opet me ostavlja da je osjetim na licu i pod odjecom.
Prica mi pricu koju ja vama pricam , a koju necete razumjeti jer ta prica je samo misao koja se neda tako lako pretociti u rijeci bas kao sto se kapljice kise nedaju opisati .
Svaka kap je drugacija i svaka pada na drugo mjesto na tijelu , cini sinfoniju , ali onu kontradiktornu koju ne mozemo uglazbiti niti uslikati.
Kisa , priroda je pozdravlja , ljudi se sklanjaju i postaju melanholicni.
Nisam jedan od njih , i ja je pozdravljam dok izlozen stojim pod njenim dodirima i bistrim misli koje me vode ondje gdje one zele.
Svijet je ponovo nasao svoj rat i ljudi znatizeljno zure u njega sa svojih sigurnih zapecaka .
Sve je to postalo jedna okrutna trgovina iskrivljene realnosti u kojoj vise nemamo vremena da shvatimo da istinski krivci nisu nitko drugi do nas samih .
Posao , cast, egzistencija, moral , obaveza, vjernost, vjera ..sve je to samostvoreni kavez kukavicluka koji nas dijeli od spoznaje da smo duboko zastranili u materijalizam i apatiju koji on nedvojbeno donosi.
Dizem glavu ka nebu i pustam da mi kisa zaglusi sve druge zvukove, sve druge mirise i osjecaje .
Istina je u meni i ja vise nemam dvojbe kojim cu putem krenuti.
Tko je uz mene , ili protiv mene ne igra nikakvu ulogu .
Ovdje i sada ja zelim zivjeti kako mi se prohtije.
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

BLOG X - Page 3 Empty Re: BLOG X

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.