Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

4 posters

Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by billy 30.03.08 13:31

Bez obzira na pravac i stil glazbe o kojoj se radi , ovo je mjesto da napisete koju rijec o albumima koji su obiljezili vase odrastanje, vase vazne dogadaje i vas zivot uopce.
Glazba govori puno o ljudima, pa da vidimo sto kaze o vama . flower
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by gorana 30.03.08 13:50

Prvi album kojega se sjećam bio je od Novih fosila, neznam točno ime, ali sjećam se pjesme Neveni žuti, koju sam urlikala, (pa ipak sam bila dijete, a i brat mi je često govorio da lijepo pijevam al me grozno slušat! Rolling Eyes ). Znam da sam je slušala na gramofonu, sve dok se nije izlizala. Neznam zašto mi je ona prva pala na pamet, ali eto jeste pa je i napisah!


Zadnja promjena: gorana; 03.04.08 13:54; ukupno mijenjano 1 put.
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by billy 31.03.08 15:33

Ja cu poceti satalking heads i njihovim remek djelom Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju TALKING_HEADS_LITTLE_CREATURES

Sve je pocelo u 8 razredu osnovne skole kada sam kratko vrijeme prije eskurzije na more cuo stvar sa ovog albuma pod nazivom Road to nowhere koja je postala sinonimom ovog prvog samostalnog putovanja bez staraca i sinonimom i definicijom avanture.Prvo stvarno zivotno iskustvo, prvo pijanstvo, prvi poljubac, prvo istrazivanje sexualnosti, prva zaljubljenost i prvo razocaranje samo su djelici sjecanja koji me vezu za ovaj album.
Radi se naravno o emotivnoj vezanosti i cista je sreca da to nije bila nekakva komercijala vec jedan predivan uradak jednog benda koji je obiljezio svoju epohu i ostavio itekako traga u svijetu glazbe.
I dan danas slusam rado taj album a road to nowhere je polako postao i stvar koja je obiljezila i moje postojanje.

Well we know where were goin
But we dont know where weve been
And we know what were knowin
But we cant say what weve seen
And were not little children
And we know what we want
And the future is certain
Give us time to work it out

Were on a road to nowhere
Come on inside
Takin that ride to nowhere
Well take that ride

Im feelin okay this mornin
And you know,
Were on the road to paradise
Here we go, here we go

Chorus

Maybe you wonder where you are
I dont care
Here is where time is on our side
Take you there...take you there

Were on a road to nowhere
Were on a road to nowhere
Were on a road to nowhere

Theres a city in my mind
Come along and take that ride
And its all right, baby, its all right

And its very far away
But its growing day by day
And its all right, baby, its all right

They can tell you what to do
But theyll make a fool of you
And its all right, baby, its all right

Were on a road to nowhere


billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by Gost 31.03.08 17:35

trazim,trazim omot svoje prve ploce, al niti jedne slike ne mogu naci... Meni su prvu plocu kupili mama i tata u Sl. Pozegi - Srebrena krila... Bili su u to vrijeme totalno IN, a mi curice smo padale u nesvijest pri pogledu na Vladu Kalembera :lol: .. Dok smo skakale preko gume (sjecate se igre gumi-gumi) ili vrtjele oko sebe hulahop bilo je to u ritmu "Manuela ca-ca-ca" ili "Sa-la-la-la salio se ja" :lol: ... Nakon toga je slijedo nezaobilazni Zdravko Colic pa Novi Fosili.... No, posto sam ja imala starije brata i sestru koji su bili u toku sa glazbenim dogadjanjima, tako sam brzo i prerasla te djecije pjesmuljke i krenula u pravcu Prljavog Kazalista i crno-bijelog svijeta, Parnog Valjka, Azre...
Eeeeee, tada se dogodila moja prva veeeelika ljubav i tada krenula Metallica, Scorpions, Doors, Alice Cooper...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by Gollum 31.03.08 19:54

Nema više omota ni ploča koje sam rado slušala.Sjedim tako pred ovim topicom i razmišljam što posebno izdvojiti i nikako se nemogu odlučiti.Kako od svih slavnih imena a danas legendi izabrati najbolje? Zato ću napraviti svojevrsni vremeplov kroz zvuk svoje mladosti.Rođena sam u vremenu kad je Elvis Presley bio na vrhuncu slave a Liverpulske bube počele harati svijetom.Ljeto ljubavi,'67e hippy pokret,Woodstock kultni festival-3 dana žestokog rocka,poruke mira i ljubavi.Jimi Hendrix,Janis Joplin,The Who Grateful Dead.70ih pratili su nas zvuci Led Zeppelina, Pink Floyda ,Kissa, Erica Claptona,Rolling Stonesa.A kao buntovan odgovor mladih na postoječe režime pojavljuje se Punk,koji ja iskreno nisam baš voljela,ali bilo je par dobrih bendova koji su obilježili to vrijeme Ramones,The Clash,Sex Pistols.
80e donose glam rock i bendove popu Bon Jovija,Motley Cruea i naravno meni najdražih Guns n' Rosesa, Queena. Svakako ne mogu da se ne prisijetim i dobre disco glazbe uz koju smo plesali u zamračenim diskaćima sa veliki staklenim kuglama . Tresla je i nas groznica subotnje večeri i svi smo htjeli biti John Travolta i Olivia Newton John
Zauvijek ću pamtiti : Moje ime je Davorin Bogović a sve oko mene je crno bijeli svijet. Na domaćoj sceni bilo je to vrijeme Bijelog Dugmeta Prljavaca, Parnog Valjka,Azre,Idola,Crvene Jabuke Riblje Čorbe.
Eeee! a onda su došle devedesete i sve je nestalo negdije u zvuku granata i sirena .Srećom imam kćer kojoj se ta vrsta glazbe sviđa pa tako sad ponekad zajedno užuvamo ja prisiječajući se nekih bojih vremena a ona u otkrivanju svog bogatstva rocka koje je to vrijeme dalo.
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by Unitas 03.04.08 1:34

Dođoh ovdje u kasne ili rane sate procitah postove i naprosto osjetih potrebu da nesto napisem, mada ni sam neznam kako da pocmem citam Helenin post i sjetih se toga vremena i malte ne događaja koje je opisala uz muzicku pozadinu pozadinu Gans N Roses-a i jednostavno proletise mi sve one Grupe i izvođači koje sam slusao i odrastao uz njih.
Pocevsi sa recimo Omegom i nihovom Djevojkom srebrne kose, nezaobilaznih Deep Purpla, Led zeppelin-a, Whitesnake-a, Raimbow's-a, naravno Dylan-a, Janis Joplin, UFO, Young-a i nezaobilaznih Doors-a ITD. da nenabrajam dalje posto bi spisak ne bio dugacak vec predugačak, a i ponavljao bih postove prije ovog svog.
Pono toga jos imam za reci prvu LP plocu kupio sam tamo negdje u trecem razredu OS i od tad nema dana da nemam muzicku podlogu, koja tako reci cini ove dane daleko izdrzljivijima.
I kad mi je stvarno bilo najteže u zivotu zatvarao sam se u svoju sobu i pustao si Pink Floyd-e i rastajao se zauvjek sa najdrazim uz pjevacke kvalitete Belafonte-a i uz zvuke Tišine
Ali nakon svega napisanog ovdje mogu se ipak jos malo i pohvaliti da sam uspio stvoriti od sina nepokolebljivog rokera koji osim sto svira dva instrumenta neslusa nista sto se kosi i sa mojim svjetonazorom.
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by billy 03.04.08 17:15

Odlicni postovi , uzivao sam citajuci ih :cheers2:

Evo ja cu se danas prisjetiti benda koji sam toliko obozavao i koji jos uvijek obozavam nakon svih tih godina.

The Doors dt

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Doors

Prvjenac ovog velikog benda je ostao jednostavno nenadmasiv uradak i jedan od kamena temeljaca alternativne glazbe te spoja poezije ,rocka , bluesa , sexipila, revolucije i zelje za promjenama .
Koliko smo ga samo puta moje drustvo i ja preslusavali ovaj album i uvijek nalazili novi razlog za njegovo freneticno slavljenje.
The Doors su definitivno obiljezili moj glazbeni smjer kojem sam vjeran do dana danasnjeg.


billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by Unitas 03.04.08 17:59

Jedan je od najvećih kantautora prošlog vjeka i kultna ličnost generacije 60-ih
godina. Često je kroz pjesmu izražavao bunt protiv politike i društvenih dogmi tog
vremena, govorio o problemima religije i vjere općenito, te pjevao o ljubavi.
Utjecaj Boba Dylana na rock glazbu je ogroman. Prvi uveo kvalitetu tekstova
pjesama, a njegovo je pjevanje urtlo put pjevačima s manje kvalitetnim glasom
Jedan je od prvih koji je svirao folk rock.
Vlasnik je prvog dvostrukog albuma u povijesti "Blonde on Blonde"
Svestran muzičar svira gitaru usnu harmoniku i klavir.
Za moje shvaćanje Dylan je veci pjesnik negoli muzicar iako i u tom segmentu
nezaostaje za ostalima iz njegove klase izvođača.
Jedna meni od najboljih stvari iako mi je bilo jako tesko za odabrati iz opusa
ovog genijalca poezije.


Uz ovu sam stvar provodio noci i noci tugujuci za propustenim ljubavima
utapajuci tugu u karlovačkom ili ožujskom
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by billy 03.04.08 18:21

bravo unitas :cheers2:
Dodao bih jos samo da je ove godine izasao odlican film o Dylanu koji svima toplo preporucam
pogledajte i poslusajte jednu od mojih najdrazih pjesama klanjam se :bravo:

billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by billy 05.04.08 19:06

James Marshall ili bolje nam poznati Jimi“ Hendrix po mnogima je najbolji gitarist svih vremena, njegov inovativni pristup elektricnoj gitari ucinio ga je besmrtnim i sinonimom za divlji rock-blues koji je toliko viseslojan da gotovo svaki put kada slusate njegove sesions cujete i razumijete nesto drugo.
Ponekad kada u rijetkim trenucima pronadem mir poslusam dobrog starog hendriksa i odlutam u sareni svijet solaza koje pricaju svoje price i odvode me u svim pravcima u kojima ne vrijede fizikalni zakoni..

Hendriksov zivot bio je kratak ali njegova ostavstina je neprocjenjiva .

* 27. November 1942 in Seattle, Washington; † 18. September 1970 in London)

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Jimi_Hendrix_on_stage_fender_stratocaster


billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by Gollum 05.04.08 21:53


Prisijetimo se još jednog velikog imena rock scene prošlog stoljeća. Kurt Cobain frontmen grupe Nirvana 4. travnja 1994 u svom domu u Seattlu počinio je samoubojstvo.Nirvana je osnovana 1987 u Seatllu te alter i hard rock osamdesetih izvukla s margina i pretvorila ga u globalnu atrakciju. Nirvana je kombinaciji punka i garažnih utjecaja dodala pop melodije,a njihovi koncerti plijenili su pažnju nihilističkom energijom i destrukcijom koja je odražavala generalni stav tzv. Generacije X.Meni osobno nikad se nije svidijela njihova glazba ali eto prisjetih se njih jer je jučer bila godišnjica Kurtove smrti.
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju Empty Re: Vase Recenzije Albuma Koji To Zasluzuju

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.