Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NASA pronašla dokaz vanzemaljskog života!?

2 posters

Go down

NASA pronašla dokaz vanzemaljskog života!? Empty NASA pronašla dokaz vanzemaljskog života!?

Postaj by Admin 30.11.10 18:30

NASA pronašla dokaz vanzemaljskog života!?
Piše: J.C.
NASA pronašla dokaz vanzemaljskog života!? Astrobiologija-zivotusvemiru-nasailustracija625
Foto:ilustracija

NASA je pronašla dokaz života u svemiru, vrište portali uglednih američkih medija fokusiranih na praćenje znanstvenih otkrića. Američka svemirska agencija je, naime, najavila izvanrednu konferenciju za novinare koju su zakazali za četvrtak u 14 sati.

Na toj će se konferenciji, doznaje se iz Nase, govoriti o "astrobiološkom otkriću koja će utjecati na potragu za dokazima izvanzemaljskog života". Detalji se, naravno, zasad drže u strogoj tajnosti, ali iz Nasinog se priopćenja za medije može naslutiti kako znanstvenici po prvi put posjeduju dokaz da nismo sami u svemiru.

Cijeli tekst na:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nasa-pronasla-dokaz-vanzemaljskog-zivota/526157.aspx
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

NASA pronašla dokaz vanzemaljskog života!? Empty Re: NASA pronašla dokaz vanzemaljskog života!?

Postaj by Gollum 05.12.10 22:17

Da nakon svih mogučih nagađanja i špekulacija kako je pronađen život na jednom od Saturnovih mjeseca (Rei ako se ne varam) na kraju se ispostavilo da se radi o ovozemaljskom otkriću.
Naime radi se o ovozemaljskom biću bolje reči mikroorganizmu bakteriji GFAJ-1
koja u svojoj biokemiji koristi otrovni arsen za razliku od ostalih organizama koji koriste fosfor.
Sav život koji mi poznajemo temelji se na kisiku,dušiku,ugljiku vodiku,sumporu i fosforu.
Tih 6 elemenata izgrađuje DNK i RNK.
Bakterija GFAJ-1 pronađena je u jezeru Mono u kaliforniskom nacionalnom parku Yosemiti.
Pa dobro iako se radilo o zaista pompoznoj najavi i nadi da nismo sami u tom svemirskom beskraju otkriće je za znanstveni svijet zasigurno veliko
jer je dokazano da ovih 6 elemenata ne mmoraju biti presudni za razvoj života na nekom drugom planetu.
Ma svejedno ja nisam previše razočarana jer vjerujem da nismo sami i znam da nas stalno posječuju,prate promatraju.
Dolaze iz nekih drugih dalekih nama nepoznatih i još nevidljivih galaksija.
I vjerujem da još nije vrijeme da nam se otkriju i pokažu jer destruktivni kakvi jesmo mislim da još nismo spremni za njih.
Tko su, kakvi su i kakve su im namjere otkriće nam kad budu procijenili da je vrijeme za to.

Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.