Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rodoljubne nule u Saboru i mrtvac na tavanu

Go down

Rodoljubne nule u Saboru i mrtvac na tavanu Empty Rodoljubne nule u Saboru i mrtvac na tavanu

Postaj by Admin 07.11.10 9:22

Rodoljubne nule u Saboru i mrtvac na tavanu 1ae6e23fa59ca532f79ae1d34b796de8_medium

Saborske rasprave o Sanaderu nisam, na čuđenje kolega i znanaca, uopće pratio, i uopće ne dijelim uzbuđenje onih koji skaču na svaku rečenicu poslanika. Meni je, naime, svaki interes za Sabor ubio jedan Krležin stih iz Balada Petrice Kerempuha: U Saboru lajati o narodnoj časti, a u tajnosti lagati, petljati i krasti. Sedamdeset i kusur godina nisu ništa oduzeli aktualnosti te rečenice (kao i nekih drugih Krležinih o rodoljubnim nulama koje nas zastupaju u parlamentu), a sjetio sam ih se neki dan dok sam gledao glumca Adama Končića kako sjajno predstavlja Balade na pozornici Histriona.

Cijeli tekst na:
http://www.nacional.hr/clanak/95042/rodoljubne-nule-u-saboru-i-mrtvac-na-tavanu
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Rodoljubne nule u Saboru i mrtvac na tavanu Empty Re: Rodoljubne nule u Saboru i mrtvac na tavanu

Postaj by Gost 07.11.10 19:56

Ovi jergovici su nista drugo negoli peta kolona,izgubljeni u vremenu i prostoru. Onaj Zvonko je dao najbolji komentar. Voli svoju DOMOVINU ,najprije,pa onda ostalo. Tko voli i tko zali za jutugom,naravno kvislinzi,sluge stranih sila,koji su u roku dva mjeseca ubili 750 000 tisuca Hrvata,sto domobrana, sto civila,kojih je bilo cetiri ili pet puta vise od vojske.Ti isti kvislinzi koji su zabranili da se Hrvatsko ime izgovoriti smije,a njihovi gazde u "gradsku kafanu" su vikali "ja sam srbin,ko mi sta smije!"Pa zar ste vi Hrvati u N.G.stvarno toliko blesavi,pogotovo vi koji ste na polozajima,da vas sada ne nabrajam.pa neboj te se,ako radite za Hrvatsku i Hrvate,nece vas nitko otpustiti,ako smo jedinstveni u LJubavi prema domovini,ako zelimo da uspostavimo stabilnu,politicku i ekonomsku samostalnu Republiku Hrvatsku,tada se moramo odreci jutuge i ostalih tuga. Ali ne,vi koje ja znam i poznajem,vi ste izdajice roda svog. Zato neka vas bude sram i znajte da ce te odgovarati Hrvatskom Narodu radi VELEIZDAJE. Pozivam Hrvatice i Hrvate da vole svoju domovinu,da ju njeguju,da vole svoj Hrvatski jezik,da radjaju djecu uz prkos izdajicama,koji rade protiv Hrvatstva.Da stanu u zastitu svakog Hrvata,ma gdje on bio i kakav on bio. Hrvat BITI-znaci biti netko i nesto,u svijetu cijenjen i postovan.A nikako se prodati za saku kuna,ili necega drugoga. Zivjela Slobodna Republika HRVATSKA. Hajmo,zasucimo rukave i izgradimo DOMOVINU. BOG I HRVATI.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.