Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U sjeni Ivinog svjedočenja: Dragi Hrvati, pun mi nas je kufer!

Go down

U sjeni Ivinog svjedočenja: Dragi Hrvati, pun mi nas je kufer! Empty U sjeni Ivinog svjedočenja: Dragi Hrvati, pun mi nas je kufer!

Postaj by Admin 12.10.10 15:30

U sjeni Ivinog svjedočenja: Dragi Hrvati, pun mi nas je kufer!

Više od dvjesto tisuća ljudi u prosincu će – nakon što odradi božićni šoping - zaključati vrata neotplaćenog stana, nagurati se u neotplaćeni auto i poći na tjedan dana neotplaćenog (do svibnja!) zimovanja

U sjeni Ivinog svjedočenja: Dragi Hrvati, pun mi nas je kufer! B7bb709f14305540f2b07559bb390c51_medium

Ne damo naše božićnice! Ne damo naše pravo na dar za djecu! Ne damo regres za godišnji odmor! Ne damo topli obrok! Ne damo naknadu za javni prijevoz! Ne damo naše cipelarine! Ne dopuštamo zamrzavanje plaća! Odbijamo izmjene zakona o radu! Viču tako hrvatski radnici – oni koji još imaju posla, jasno – na sva usta, sindikalisti potkraj svakog proljeća najavljuju nekakvu "vruću jesen", a onda se ne dogodi ništa osim – zime. A što Hrvati, još od stoljeća sedmog, rade zimi? Skijaju, naravno!

Jutarnji list jučer je anketirao tri najveća turoperatora u Hrvatskoj i svi kažu isto: interes za zimovanje na inozemnim skijalištima rekordan je, u jednoj agenciji čak i za 11 posto veći nego lani! Već se sada sa sigurnošću može prognozirati kako će na skijanje ove sezone otputovati više od 200.000 građana RH! Savršeno se to uklapa u moju proljetošnju teoriju, iz vremena kad su se skupljali potpisi na sindikalnom referendumu o izmjenama ZOR-a: pričekajmo skijašku sezonu, pa ćemo vidjeti koliko je Hrvatima uistinu loše! I evo nas sad – zadnja rata za ljetovanje još nije stigla na naplatu, a već se uplaćuje zimovanje. Već se od omiljene kumice naručuje nekoliko najljepših glavica kiseloga kupusa za lončinu sarme i već se djecu ucjenjuje dobrim ocjenama (ili nema skijanja, znaš?). Više od dvjesto tisuća ljudi u prosincu će – nakon što odradi božićni šoping - zaključati vrata neotplaćenog stana, nagurati se u neotplaćeni auto i poći na tjedan dana neotplaćenog (do svibnja!) zimovanja.

A kad se vrate, opet će grintati protiv banaka i kredita u "švicarcima", protiv Sanadera i Kosorice i Milanovića (fuj, fuj, svi su isti!), nastavit će se sućutno zgražati pred vijestima o još jednoj grupi radnika koji štrajkaju glađu jer im je firma namjerno odvedena u propast, užasavat će se otkrićima o seljačkom bahaćenju bogataša koji do jučer nisu imali ni za cipele... Onda će ispuniti poreznu prijavu, opsovati, pa poći do najbliže agencije u potrazi za nekim zgodnim aranžmanom za ljeto.

U međuvremenu će čitati priručnike tipa "Kako se užasno obogatiti u godinu dana", igrati loto i bingo i boriti se ustrajno za svoje radničko pravo na cipelarinu... Neki ljudi nose majice s natpisom "Proud to be Croat". Neki drugi izvode bedaste performanse pod egidom "Sramim se što sam Hrvat". Moje je pak geslo (skinuto s nečijeg komentara na nekom portala): "Sick of being Croat"! Pun mi nas je kufer, dragi moji Hrvati!


http://www.nacional.hr/clanak/93209/u-sjeni-ivinog-svjedocenja-dragi-hrvati-pun-mi-vas-je-kufer
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.