Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spasonosni bankrot

3 posters

Go down

Spasonosni bankrot Empty Spasonosni bankrot

Postaj by Admin 12.02.09 17:40

Ante Tomić KLASA OPTIMIST

Spasonosni bankrot

Stečajni upravitelj spustit će se do Banskih dvora, postrojiti premijera i ministre i pristojno im, ali odlučno kazati da isprazne ladice i razduže aute, uzmu tri plaće i izvole otići

Vjerojatno i vi sa svojim mužem ili ženom gdjekad u sitnu uru počnete takav razgovor. Šapćete u tmini kad djeca pozaspu, računate što imate, a što nemate, gdje ste bili, a gdje ste sada i čemu se u budućnosti možete nadati.
Moja žena u tim je prilikama obično panična, a ja sam trezveniji, premda, ne znam, lako može biti da je zapravo ona razumna, a ja naprosto idiot.

“Na vlasti su nam ohole i neodgovorne neznalice”, reče prije neku večer moja supruga turobno.

“Naravno”, kažem ja. “Na vlasti su uvijek ohole i neodgovorne neznalice. Možeš li se sjetiti jednog jedinog dana u svom životu da je bilo drugačije. Ili u čitavoj povijesti, kad smo već kod toga. Ti reci jednog našeg vladara koji je bio normalna osoba, a ja ću ti dati hiljadu kuna za svaku godinu njegove vladavine.”

U sobi nastupi tišina. Ona razmišlja, a ja znam da nema šanse. Zemlju su uvijek vodile budale. Naši vladari, i tuđinci i oni narodnog podrijetla, zastrašujuća su skupina okrutnih i samodopadnih luđaka. Svaki od njih, istina, naći će pokojeg obožavatelja, ali ja bih se smrznuo od užasa da ijednoga od njih vidim blizu svoga sina ili kćeri.

“Ali, bankrotirat ćemo”, jaukne ponovno moja žena iz mraka.

“Tko će bankrotirati?”

“Pa mi, Hrvatska.” ....

Cijeli tekst na:
http://jutarnji.hr/komentari/kolumne/clanak/art-2009,2,7,tomic_kolumna,151196.jl
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Spasonosni bankrot Empty Re: Spasonosni bankrot

Postaj by kachele 13.02.09 20:37



Evo jedan Soundtrack koja pokazuje Financisku krizu
kachele
kachele
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 178
Age : 59
Location : Germany
Registration date : 24.07.2008

[Vrh] Go down

Spasonosni bankrot Empty Re: Spasonosni bankrot

Postaj by Gollum 13.02.09 23:41

Izvrstan članak i nada sve istinit. kako su sad stvari krenule sve miriše na to da nam zaista prijeti bankrot.
Nespososobna vlada, rasprodana zemlja,uništena privreda,upitna turistička sezona,opljačkani fondovi a prije svega prevelika financijska zaduženost.
Najnoviji podatci kažu da je samo u siječnju 18.000 radnika ostalo bez posla.
Da i zaista što to znači bankrot za jednu zemlju?
znači li to da ćemo postati robovi u vlastitoj zemlji kao recimo radnici Dalmatinke nove ili najnoviji primijer radnici sunčanog Hvara?
A možda nam je to spas i novi početak?
Ili nova šansa da uvidimo koliko smo mali i beznačajni u okvirima europske i svijetske političke scene te da se riješimo svoje bahatosti i da shvatimo da Bog nije rezerviran samo za nas.(Bog i Hrvati)
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Spasonosni bankrot Empty Re: Spasonosni bankrot

Postaj by kachele 16.02.09 20:07

Eh moj Gollume ja mislim da nema ni spasa a kamoli novog pocetka sa takvim atributima.Hocemo li i mi kao :titanic:
kachele
kachele
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 178
Age : 59
Location : Germany
Registration date : 24.07.2008

[Vrh] Go down

Spasonosni bankrot Empty Re: Spasonosni bankrot

Postaj by Gollum 17.02.09 21:21

Ma i ja to mislim kachele. Ali znaš u cijeloj toj tragičnoj situaciji nije nam ni tako loše. Kapetan nam priča viceve, kormilar se pravi lud kao da se ništa ne događa a brodski štakori hvataju plijen jer i sami vide da je voda došla do grla.
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Spasonosni bankrot Empty Re: Spasonosni bankrot

Postaj by kachele 25.02.09 20:52

Evo da lakse podnesemo krizu .Carevi Hard rock AC/DC i pase uz krizu Moneytalks king king king king king king cheers cheers cheers cheers



alks
kachele
kachele
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 178
Age : 59
Location : Germany
Registration date : 24.07.2008

[Vrh] Go down

Spasonosni bankrot Empty Re: Spasonosni bankrot

Postaj by Gollum 04.04.09 21:24

Dosta mi je politike i recesije. Dosta mi je bahatih političara i njihovih afera. Dosta mi je lokalnih izbora i međustranačkih prepucavanja.
Ali kako ovih dana samo na jedno uho pratim medije tako sam saznala da je HDZ uz sveopču mobilizaciju svojih članova u Saboru provukao tek prvi u nizu rebalansa.
Puno se očekuje od turistićke sezone.A već sad znamo da će popunjenost aranžmana biti za 30% manja makar toliko priznaju.
Zaključak:već sad smo u ku...
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Spasonosni bankrot Empty Re: Spasonosni bankrot

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.