Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

3 posters

Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by Gost 09.10.08 8:01

Eto.. nasa se "vrla" i "agilna" vlast hvali poslom stoljeca, puni su
ponosa zbog Paulane (tko je to uopce?), zaposljavanjem 500 ljudi.
Vjerujem da se vladajuca struktura vec vidi kako presjecaju crvenu vrpcu... No, previse lijepo da bi bilo stvarno, jer g-din Kresimir Budak, vlasnik "Paulane" je ocito najobicniji - hohstapler... Takva "tvornica" se vec "trebala" graditi i u Sisku i u Sl. Brodu i u Bjelovaru.... Tip prodaje maglu koliko se meni cini....

Krešimir Budinski, vlasnik Paulane, ima neriješene račune, kako s državnom tvrtkom Bicro, tako i s vjerovnicima svoje druge tvrtke Aeromobile, te kako je prethodno i u Sisak i Bjelovar dolazio sa sličnom
investicijskom pričom.

Tvrtka Paulana osnovana 2005. godine bavi se "pružanjem usluga razvoja, dizajna, proizvodnje i prodaje rješenja
za sjedala u prijevoznim sredstvima". Registrirala je vlastitu marku automobilskih sjedala Throne koja su, zahvaljujući aluminijskoj konstrukciji, do 60 posto lakša od uobičajenih, što, kako nam je objasnio Budinski, povećava ukupnu nosivost vozila i smanjuje potrošnju goriva.

Upravo Throne sjedala koja, tvrdi on, razvijaju već dvije godine, uzdanica su tvrtke koja prihode u budućnosti planira realizirati isključivo od izvoza. Državni Poslovno-inovacijski centar Bicro d.o.o., koji sufinancira razvoj novih tvrtki i proizvoda, financirao je Paulanu kao projekt koji obećava s oko 3,2 milijuna kuna, koje sad od Budinskog traži natrag. Obrazloženje je da su "grubo povrijedili" odredbe sklopljenog ugovora s Bicrom.

On je, inače, prvo kazao da je u pregovorima s investitorima koji će Paulanu dokapitalizirati sa 70 milijuna kuna, čime bi se financirala gradnja tvornice, dok bi se strojevi uzeli na leasing. Nekoliko dana kasnije rekao je da neće Paulana, nego "jedna druga tvrtka", financirati gradnju tvornice, da je njima dovoljna dokapitalizacija od
11 milijuna kuna
iz koje će vratiti dug Bicru.

Objašnjavajući zašto je krenuo tražiti kapital za vlastitu tvornicu, Budinski kaže da kooperanti "imaju problema ili s kapacitetima, ili s likvidnošću". Međutim, čini se da problema imaju i s Budinskim. Naime, kako nam je kazao Dominik Simčić iz Šapjana, vlasnik obrta Plast-A koji jedini u Hrvatskoj osim proizvoda radi i recepture za proizvodnju poliuretana, Budinski mu je ostao dužan oko 80.000 kuna za robu koju je Simčić
isporučio njegovoj drugoj tvrtki Aeromobile, koja je, kaže, već godinama u blokadi.

"Bavimo se uz ostalo i proizvodnjom plastičnih dijelova za sjedala. Budinski nas je svojedobno nazvao i rekao kako treba naslone za glavu za autosjedala, te zamolio da investiramo u alate za proizvodnju jer da će to biti velik posao. Kupili smo alate i šest mjeseci isporučivali robu Aeromobileu, dok potraživanje nije doseglo 80.000 kuna.

Do danas nisu platili ni lipe, ni za alate niti za isporučenu robu.

Konačno, kad je Simčić 2006. u novinama pročitao tekst o Paulani, napisao je "Taj g. Budinski je obični prevarant i sitni kriminalac, postoji hrpa vjerovnika koja bi mu voljela ući u trag. Njegova firma, Aeromobile,
ostala mi je dužna više od 100.000 kuna, bezuspješno ga pokušavam pronaći već dvije godine, a još je veći kriminalac onaj koji mu je dao dva milijuna kuna nepovratnih sredstava (opet mojih, pošto ja punim državni budžet!). Dobronamjerni savjet: čim čujete ime Krešimir Budinski, bježite glavom bez obzira, ne nasjedajte na jeftine priče


http://ns1.vjesnik.com/pdf/2007%5C10%5C27%5C16A16.PDF

http://www.poslovni.hr/10757.aspx

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by Unitas 09.10.08 18:43

Dobronamjerni savjet: čim čujete ime Krešimir
Budinski, bježite glavom bez obzira, ne nasjedajte na jeftine priče


E drustvo moje ovo nam je svima skupa dobar pokazatelj kakvu gradsku upravu imamo.
Neznam jedino da li da ih svrstam u naivce ili goodfather-e
No prosudite i sami ako se ove informacije mogu lako naci kao sto ih se nalazi neznam tko je tu lud mi ili oni koji se hvale sa poslom stoljeca ugoscujuci Paulanu
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by trupac 14.10.08 9:55

gospodo moja draga evo da se malo i ja javim (nisam baš maher kao prijatelj unitas za komentare na forumu) ali bih si dao pravo da ovo komentiram. Mislim da smo svi mi krivi u ovome gradu sto glasamo za kvazi političare, draga moja gospodo. Kad bih rekao da je bitna struka tj. školovanje kakvo imaju političari u našem prelijepom gradu neki bi se naljutili, ali kad gledate da kod nas u gradskome vijeću sjede poštari, zidari, pa i ambiciozni pecaroši, a u razvijenom svijetu takvu djelatnost obavljaju ljudi koji su produkt specijalne škole (bez uvrede i to je škola) nisu za vođenje grada. Zato se nemojte čudit ako čovjek s osnovnom školom prevari onog s četri razreda. Zahvaljujem pametnima a budalama uvaljujem. Pozdrav
trupac
trupac
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : NG/PŽ/OP/CH
Registration date : 05.05.2008

[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by Unitas 14.10.08 13:29

Prijatelju moj, Trupac, e vidis upravo to i je problem ovakog naselja kojeg poneko i zove gradom.
Da bi grad bio grad u punom smislu rijeci, naravno mora imati i skolovan kadar u rukovodecim strukturama.
Kad kazem skolovan tu ne mislim na doktore, Dipl.ing-ove i nesvrsene fakultetlije, vec na ljude koji znaju svoj posao i obavljaju ga profesionalno.
Ako za ljecnicko mjesto u zdravstvenoj organizaciji mora biti Doktor medicine a ne recimo suster, pa logika nam nalaze da na mjestu u gradskom vijecu sijede ljudi koji su zavrsili fakultete recimo ekonomije, politickih nauka i slicno tome.
No sto na sve to reci kad nam u saboru kao vrhovnom tijelu jedne drzave, sjedi ni manje ni vise vec portir ili ti vratar.
Tako da ne ocekujemo uskoro boljitak, kako na nivou drzave tako i na nivou grada
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by trupac 15.10.08 9:14

izgleda da u Novoj Gradiški imamo ponovo kino i to u gradskoj vijećnici igra hit film GLUP i GLUPLJI.
trupac
trupac
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : NG/PŽ/OP/CH
Registration date : 05.05.2008

[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by Unitas 15.10.08 14:49

trupac je napisao/la:izgleda da u Novoj Gradiški imamo ponovo kino i to u gradskoj vijećnici igra hit film GLUP i GLUPLJI.
Glup, gluplji, saborski zastupnik
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by Gost 01.12.08 8:24

I, sta je sa Paulanom? zna li itko ista?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by samozvani-general-BiH 01.12.08 8:46

Čeka se otvorenje inovacijsko-tehnološkog centra što bi trebalo biti do dana grada sve je spremno i nakon toga bi zakupili halu i počeli s izradom primjeraka za tržište. Takvu sam ja dobio informaciju.
samozvani-general-BiH
samozvani-general-BiH
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 157
Age : 41
Location : Derventa
Registration date : 09.03.2008

[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by Gost 29.09.10 19:43

Unitas je napisao/la:Prijatelju moj, Trupac, e vidis upravo to i je problem ovakog naselja kojeg poneko i zove gradom.
Da bi grad bio grad u punom smislu rijeci, naravno mora imati i skolovan kadar u rukovodecim strukturama.
Kad kazem skolovan tu ne mislim na doktore, Dipl.ing-ove i nesvrsene fakultetlije, vec na ljude koji znaju svoj posao i obavljaju ga profesionalno.
Ako za ljecnicko mjesto u zdravstvenoj organizaciji mora biti Doktor medicine a ne recimo suster, pa logika nam nalaze da na mjestu u gradskom vijecu sijede ljudi koji su zavrsili fakultete recimo ekonomije, politickih nauka i slicno tome.
No sto na sve to reci kad nam u saboru kao vrhovnom tijelu jedne drzave, sjedi ni manje ni vise vec portir ili ti vratar.
Tako da ne ocekujemo uskoro boljitak, kako na nivou drzave tako i na nivou grada
Bravo UNITAS,u pravu si.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Posao stoljeca ili prevara stoljeca? Empty Re: Posao stoljeca ili prevara stoljeca?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.