Bolonjski proces!?

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Bolonjski proces!?

Postaj by Unitas on 17.07.08 13:43

Slazem se sa tobom u potpunosti
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Postaj by rokyy on 21.07.08 20:30

Tatsha je napisao/la:
rokyy je napisao/la:Ma daj, šta pričaš gluposti, bolonja je super, zakon, sve se to lijepo provodi, sve to funkcionira kako spada, samo ne na fakultetu nego u glavama onih koji su to uveli.
ma daj, pišeš pizdarije, ja radim na faksu i točno se vidi da nije stvar u bolonji, nego u prof, jer što će meni natko sad nakon xy godina reći kako bi ja trebao/la predavati, dakle nije problem bolonja, već svaka promjena načina rada, ovo je veća promjena i možda su se neke stvari mogle na drugačiji način uvesti, i naravno da se dio prelomio na studentima, ali mislim da je studentima najgore, što su čuli od nas starijih, kako smo imali rokova i rokova i mogli smo se malo više zaje...., a sad se pokušava natjerati da su studenti stalno za knjigom, nakon svakog turnusa odmah ispit, što uopće nije loše, ja sam neke ispite polagala nakon godinu od slušanja, ak nisam dolazila na predavanje bilo je zanimljivo vidjeti čovjeka po prvi put, al jbga, ovo bi trebao biti kraj kampanjcima poput mene i studiranju u hr prosjeku od 8 godina

Oprosti, a tko si ti?
Koji je tvoj posao na faksu?

rokyy
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 4
Registration date : 25.04.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Gollum on 22.07.08 21:08

Zapravo se ne želim posebno petljati u ovu raspravu oko Bolonjskog procesa jer do sad još nismo imali baš direktno doticaja sa tim. Ove godine i ja imam studenta pa ćemo vidjeti i uživo kako to zapravo funkcionira.Slušala sam iskustva nekih rodotelja i ne mogu se oteti utisku da u svemu tome vlada velika zbrka. Zapravo mislim da je tu puno nedorečenosti i neznanja i da je proces brzopleto uveden eto samo da se kaže kako je provedena reforma školstvau skladu sa Evropskim standardima. Kao prvo smatram da nemamo dovoljno obrazovnog kadra da provede proces onako kako je propisano. Zatim ne posjedujemo dovoljno dobro opremljenog obrazovnog prostora. O zbrci oko ispita prikupljanja bodova da se i ne govori. No dobro sačekati ćemo jesen pa da i mi na svojoj koži osjetimo taj famozni Bolonjski proces.
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Postaj by rokyy on 23.07.08 7:41

Gollum je napisao/la:Zapravo se ne želim posebno petljati u ovu raspravu oko Bolonjskog procesa jer do sad još nismo imali baš direktno doticaja sa tim. Ove godine i ja imam studenta pa ćemo vidjeti i uživo kako to zapravo funkcionira.Slušala sam iskustva nekih rodotelja i ne mogu se oteti utisku da u svemu tome vlada velika zbrka. Zapravo mislim da je tu puno nedorečenosti i neznanja i da je proces brzopleto uveden eto samo da se kaže kako je provedena reforma školstvau skladu sa Evropskim standardima. Kao prvo smatram da nemamo dovoljno obrazovnog kadra da provede proces onako kako je propisano. Zatim ne posjedujemo dovoljno dobro opremljenog obrazovnog prostora. O zbrci oko ispita prikupljanja bodova da se i ne govori. No dobro sačekati ćemo jesen pa da i mi na svojoj koži osjetimo taj famozni Bolonjski proces.

Bolje se ne zamarati s tim prije nego dođe vrijeme za to! Ja sam na svojoj koži iskusio 250 problema bolonje, što s moje referade, što s referade drugih fakulteta, pa sve do profesora sa najpoznatijeg tehničkog fakulteta FER-a i mogu samo reći da jako dobro znam šta govorim!

rokyy
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 4
Registration date : 25.04.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 01.08.08 9:41

rokyy je napisao/la:
Tatsha je napisao/la:
rokyy je napisao/la:Ma daj, šta pričaš gluposti, bolonja je super, zakon, sve se to lijepo provodi, sve to funkcionira kako spada, samo ne na fakultetu nego u glavama onih koji su to uveli.
ma daj, pišeš pizdarije, ja radim na faksu i točno se vidi da nije stvar u bolonji, nego u prof, jer što će meni natko sad nakon xy godina reći kako bi ja trebao/la predavati, dakle nije problem bolonja, već svaka promjena načina rada, ovo je veća promjena i možda su se neke stvari mogle na drugačiji način uvesti, i naravno da se dio prelomio na studentima, ali mislim da je studentima najgore, što su čuli od nas starijih, kako smo imali rokova i rokova i mogli smo se malo više zaje...., a sad se pokušava natjerati da su studenti stalno za knjigom, nakon svakog turnusa odmah ispit, što uopće nije loše, ja sam neke ispite polagala nakon godinu od slušanja, ak nisam dolazila na predavanje bilo je zanimljivo vidjeti čovjeka po prvi put, al jbga, ovo bi trebao biti kraj kampanjcima poput mene i studiranju u hr prosjeku od 8 godina

Oprosti, a tko si ti?
Koji je tvoj posao na faksu?

da baš se na forumu otkriva tko si, sistemac sam, prof po zanimanju inače.
Tatsha
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 499
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2