Bolonjski proces!?

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Bolonjski proces!?

Postaj by Klio on 17.07.08 6:54

O ovoj stvarno opsežnoj i neiscrpnoj temi među nama studentima (pokušat ću biti što kraća i jasnija..hmm..lol)..
Nepristrana ne mogu biti jer je mene samu zahvatila! Shocked

Što bi Bolonjski proces trebao biti!! :
Bolonjsku deklaraciju Hrvatska je potpisala 2001. godine
na ministarskoj konferenciji u Pragu, čime se obavezala da
će do 2010. godine uskladiti svoj sustav visokog obrazovanja prema njenim zahtjevima. Cilj je Bolonjskog procesa
pridonijeti pretvorbi Europe u najnaprednije društvo znanja, a stvaranje zajedničkog prostora visokog obrazovanja
osigurat će pokretljivost i zapošljivost građana Europske
unije.U Republici Hrvatskoj upravo traje prilagodba studijskih
programa, što predstavlja tek prvu fazu reforme visokog
obrazovanja prema načelima Bolonjskog procesa.Ostvarena su tri prioritetna cilja za razdoblje od 2003.
do kraja 2005. godine kao preduvjet za ostale ciljeve koji
vode konačnom stvaranju zajedničkog europskog prostora
visokog obrazovanja. To su:

• izgradnja sustava jamstva kvalitete visokog obrazovanja (donesen Zakon, podzakonski akti, a o provedbi će
    brinuti Agencija za znanost i visoko obrazovanje),
  • prihvaćanje visokoškolskog sustava temeljenog na dva
    glavna ciklusa (prvi je preddiplomski studij u trajanju
    od najmanje tri godine [3+2 ili 4+1], a drugi vodi
    magisteriju i/ili doktoratu),
  • priznavanje stranih diploma (novi Zakon primjenjuje se
    od srpnja 2004. i usklađen je s europskim preporukama
    o priznavanju stranih diploma)
    te
  • uspostavljanje sustava prijenosa bodova (ETCS) kao
    sredstvo promocije pokretljivosti studenata.

Moje iskustvo s Bolonjom, MZOŠ i nespremnim profesorima

Još prije 3 godine sam i ja razmišljala nakon završene Gimnazije: "Kud' sada dalje??" Pošto sam bila odlična učenica kojoj je skoro sve polazilo od ruke, imala sam širok spektar područja koja su me zanimala,a time i veći izbor fakulteta. Odluka je ipak pala jako brzo. Na veliku nesreću, bila sam prva generacija koja upisuje po Bolonjskom procesu. Još veća nesreća je bila ta da sam bila i prva generacija svoga smjera.
Na početku, sam naziv smjera je obećavao a i čitav radni program (u koji su studenti imali uvid) izgledao je obećavajuće.
Moj smjer upisalo je 53 ljudi.
Mala digresija: Te godine također je donesena odluka da se studenti čiji je roditelj bio branitelj, imaju skoro pa izravan upis. Samo su trebali prijeći razredbeni prag. Kao da to nije još jedna dodatna otežavajuća okolnost. Samo ću spomenuti jednu moju blisku osobu koja je morala pauzirati godinu jer iako je imala više bodova od djece branitelja koje je stekla na prijemnom, nije upisala jer su djeca branitelja imala prednost. Btw, mogla sam i ja iskoristiti tu pogodnost ali upisala sam fax bez te povlastice,znači svojim znanjem i snalažljivošću. Da netko ne bi rekao da pljujem po djeci branitelja - to ne mogu jer sam i ja dijete jednog. Inače sam za to da se fax upisuje svojim znanjem, a ako upišeš i financijska situacija ti je malo više gadna - onda nek ti daju smještaj i raznorazne stipendije.

1. godine predavanja su izgledala skoro pa okay. Od klasičnog smjera našeg faxa u čitavoj godini razlikovali smo se samo u 3 predmeta, tako da nam nikome nije bilo jasno koja je svrha svega. To znači i da smo bili na predavanjima spojeni s klasičnim smjerom. Cifra od 200 studenata nije puno, ako imate adekvatan prostor u kojem ne morate boraviti u zimskoj opremi.
Nepripremeljnost profesora, predavanja o 8-20h i onda ti još profesor da neku bijesnu zadaću za sutradan,a opet predavanja od 8h.
Sve je bilo sklepano zbrda-zdola. Predmeti koji su se inače slušali 2 semestra, strpani su u 1 semestar sa 70% gradiva. Suspect
Da ne duljim: uvjet za upis sljedeće godine je bio takav da se mogao prenijeti jedan ispit u sljedeću godinu...

U međuvremenu sam dobila kategoriju D stipendije (napokon neka korist od toga što mi je otac bio branitelj).
Bila sam sretna jer mi je ta kategorija automatski osiguravala mjesto u domu,što znači cca. 10 puta manje troškova za stanovanje.

...I tako smo se svi počeli trgati kako bismo dali tu godinu. U konačnici, samo je nas 4 dalo uvjet,a 3 je upisalo na molbu. Prvi put su se na našem faxu pojavili upisi na molbe i parcijalni upisi. Jako su čudni bili kriteriji po kojima je to sve odobravano. Moram napomenuti da smo nas 4 redovne već odslušale skoro 2 tjedna predavanja kad su nam se pridružile ostale 3 studentice. confused Al ajde nek im bude.. Suspect

2. i 3. godina..
Profesori i dalje nespremni..smiješno im je što predaju za 7 studenata. Većina njih ne zna o čemu da predaje, jer im je prvi put. Nemamo nikakvu literaturu, a kamoli da se zna kakav je uvjet za potpis. Ne zvuči ovo tako grozno,ali jako je frustrirajuće kad ne znaš što i iz čega učiti. Suspect Nek mi daju knjigu od 500 str odmah na početku,pa ću bar znati na čemu sam! Da ne spominjem neodgovornost nekih profesora kada na predavanje dođu samo 2 kolegice,a ostale su spriječene iz bilo kojih razloga.

Btw,studiram po sistemu 3+2, tako da mi je uvjet za prelazak na 4. godinu odnosno magistarski studij, svi položeni ispiti kojih btw ima 15 + završni rad.. Suspect
Kad sam to shvatila na početku prošle akademske godine.. pomalo mi je došlo da vrištim... affraid
Iskreno..za trenutnu situaciju (pad godine) sam si velikim dijelom sama kriva... silent Ali ni sve okolnosti kad se zbroje,baš nisu bile normalne.. Suspect

I samo na kraju još jedna nepravda: Ja više NEMAM pravo na stipendiju u slučaju pada godine. Također NEMAM legalnu mogućnost živjeti u studentskom domu (teoretski imam ali to nitko još nije doživio nakon pada godine). Ja padam godinu zbog par ispita koje nisam položila,gubim stipendiju,gubim dom! Iako osobe koje idu po starom programu ništa od navedenog ne gube, jer imaju pravo na sve što sam ja izgubila iako čitave godine nisu položili NITI JEDAN ispit. Fax se ne želi navlačiti s njihovim padovima jer bi onda morali i oni preći na Bolonjski sustav, pa se ovako provlače , ništa ne radeći a sve povlastice su im servirane! Suspect

Poanta je svega da smo u ovo uletjeli kao grlom u jagode. Neki faxevi su zadovoljni Bolonjskim sistemom ali na mom je definitivno skiksano! Što priznaju i sami profesori, i pokušavaju izgledati kao da se trude..

Sistem JLZ (hebe lud zbunjenog) confused
Klio
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 348
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Re: Bolonjski proces!?

Postaj by rokyy on 17.07.08 8:35

Ma daj, šta pričaš gluposti, bolonja je super, zakon, sve se to lijepo provodi, sve to funkcionira kako spada, samo ne na fakultetu nego u glavama onih koji su to uveli.

rokyy
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 4
Registration date : 25.04.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 8:57

vanny je napisao/la:

1. godine predavanja su izgledala skoro pa okay. Od klasičnog smjera našeg faxa u čitavoj godini razlikovali smo se samo u 3 predmeta, tako da nam nikome nije bilo jasno koja je svrha svega. To znači i da smo bili na predavanjima spojeni s klasičnim smjerom. Cifra od 200 studenata nije puno, ako imate adekvatan prostor u kojem ne morate boraviti u zimskoj opremi.
Nepripremeljnost profesora, predavanja o 8-20h i onda ti još profesor da neku bijesnu zadaću za sutradan,a opet predavanja od 8h.
Sve je bilo sklepano zbrda-zdola. Predmeti koji su se inače slušali 2 semestra, strpani su u 1 semestar sa 70% gradiva. Suspect
Da ne duljim: uvjet za upis sljedeće godine je bio takav da se mogao prenijeti jedan ispit u sljedeću godinu...

Pa naravno da mora biti nepripremljenosti na prvoj godini promjene načina studiranja, nedopustivo bi bilo da nakon par godina prof ne znaju di im je guzica, a di glava, a ne kad se nakon 10-20god predavačkog staža odjednom moraju prebaciti na nešto novo, što niti njima nije razjašnjeno kako bi trebalo biti

U međuvremenu sam dobila kategoriju D stipendije (napokon neka korist od toga što mi je otac bio branitelj).
Bila sam sretna jer mi je ta kategorija automatski osiguravala mjesto u domu,što znači cca. 10 puta manje troškova za stanovanje.

najveća glupost ove države su bile povlastice zbog roditeljas branitelja, pa 90% ljudi ima roditelja branitelja, ispravno je jedino ovo što se sada čini- prednost imaju djeca poginulih i nestalih branitelja, te ljudi koji su samo bili branitelji i sad su odlučili studirati

2. i 3. godina..
Profesori i dalje nespremni..smiješno im je što predaju za 7 studenata. Većina njih ne zna o čemu da predaje, jer im je prvi put. Nemamo nikakvu literaturu, a kamoli da se zna kakav je uvjet za potpis. Ne zvuči ovo tako grozno,ali jako je frustrirajuće kad ne znaš što i iz čega učiti. Nek mi daju knjigu od 500 str odmah na početku,pa ću bar znati na čemu sam! Da ne spominjem neodgovornost nekih profesora kada na predavanje dođu samo 2 kolegice,a ostale su spriječene iz bilo kojih razloga.

pa što je tu čudno, ja samo iz rijetkih predmeta imala knjige- dakle ideš na predavanja i ideš na ispit sa svojim bilješkama-al jbga naši studenti ne vole sjediti na predavanju i pisati bilješke, a što vas je bilo 7, pa što taman toliko je i nas bilo na godini

Btw,studiram po sistemu 3+2, tako da mi je uvjet za prelazak na 4. godinu odnosno magistarski studij, svi položeni ispiti kojih btw ima 15 + završni rad..
Kad sam to shvatila na početku prošle akademske godine.. pomalo mi je došlo da vrištim...
Iskreno..za trenutnu situaciju (pad godine) sam si velikim dijelom sama kriva... Ali ni sve okolnosti kad se zbroje,baš nisu bile normalne..

i u čemu je to problem- 15 ispita je frka scratch , ma daj, a nakon završnog rada dobiješ titulu,pa što bi ti, magisterij upisivala, a ispite pri tome prenosila, niš od toga, i to nema apsolutno nikakve veze s bolonjom, ako nešto završavaš, naravno da moraš završiti

I samo na kraju još jedna nepravda: Ja više NEMAM pravo na stipendiju u slučaju pada godine. Također NEMAM legalnu mogućnost živjeti u studentskom domu (teoretski imam ali to nitko još nije doživio nakon pada godine). Ja padam godinu zbog par ispita koje nisam položila,gubim stipendiju,gubim dom! Iako osobe koje idu po starom programu ništa od navedenog ne gube, jer imaju pravo na sve što sam ja izgubila iako čitave godine nisu položili NITI JEDAN ispit. Fax se ne želi navlačiti s njihovim padovima jer bi onda morali i oni preći na Bolonjski sustav, pa se ovako provlače , ništa ne radeći a sve povlastice su im servirane!

ovo je bilo potrebno, jer smo mi stari stvarno predugo studirali i kako natjerati studente da više uče, manje tulumare, nego ukidanjem kojekakvih prava

Poanta je svega da smo u ovo uletjeli kao grlom u jagode. Neki faxevi su zadovoljni Bolonjskim sistemom ali na mom je definitivno skiksano! Što priznaju i sami profesori, i pokušavaju izgledati kao da se trude..
e sad, pitanje je da li je na ostalima baš sve tako bajno ili ti ne studiraš na drugima pa ne znaš kako je tamo, a to što vaši profesori priznaju da su prebrzo uletjeli, možda samo tako pokušavaju sakriti ono što bi oni sad trebali- zaokrenuti vijak u svojoj glavi, uložiti više truda u svoju nastavu i mislim da bi onda bilo sve kako treba, najlakše je okriviti drugoga...
Tatsha
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 500
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Postaj by Unitas on 17.07.08 9:03

Ma dajte o kakvovom mi bolonjskom procesu pricamo dok jos uvijek vrijedi ona krilatica - i po babi i po stricevima -,
a dok je god tako imat cemo strucnjake na papiru, a u stvarnosti zivi paceri, a samo na stetu stvarno savjesnih i marljivih ljudi koji nemogu doci do izrazaja zbog onih prvih.
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 9:06

rokyy je napisao/la:Ma daj, šta pričaš gluposti, bolonja je super, zakon, sve se to lijepo provodi, sve to funkcionira kako spada, samo ne na fakultetu nego u glavama onih koji su to uveli.
ma daj, pišeš pizdarije, ja radim na faksu i točno se vidi da nije stvar u bolonji, nego u prof, jer što će meni natko sad nakon xy godina reći kako bi ja trebao/la predavati, dakle nije problem bolonja, već svaka promjena načina rada, ovo je veća promjena i možda su se neke stvari mogle na drugačiji način uvesti, i naravno da se dio prelomio na studentima, ali mislim da je studentima najgore, što su čuli od nas starijih, kako smo imali rokova i rokova i mogli smo se malo više zaje...., a sad se pokušava natjerati da su studenti stalno za knjigom, nakon svakog turnusa odmah ispit, što uopće nije loše, ja sam neke ispite polagala nakon godinu od slušanja, ak nisam dolazila na predavanje bilo je zanimljivo vidjeti čovjeka po prvi put, al jbga, ovo bi trebao biti kraj kampanjcima poput mene i studiranju u hr prosjeku od 8 godina
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 9:07

Unitas je napisao/la:Ma dajte o kakvovom mi bolonjskom procesu pricamo dok jos uvijek vrijedi ona krilatica - i po babi i po stricevima -,
a dok je god tako imat cemo strucnjake na papiru, a u stvarnosti zivi paceri, a samo na stetu stvarno savjesnih i marljivih ljudi koji nemogu doci do izrazaja zbog onih prvih.

ajde objasni plavuši što si time mislio reći??
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Klio on 17.07.08 9:14

@ Tatsha
*Ja nikoga nisam napala niti okrivila za kiksanje godine.
*Nepripremljenost profesora je normalna, ali kada ti se kasnije u facu bahate i govore ti da netko mora biti prvi tj. kako se kaže: prvi mačići se bacaju u vodu.
*Otac branitelj s 0 kn primanja? i onda da ne zaslužujem nešto?? I btw bila sam među 10% naj na prijemnom što znači da sam trebala dobiti i A kategoriju za te kao "napredne studente"
*Još jedna stvar da ti NEMAŠ KAKO voditi bilješke jer profesori ne znaju ni O ČEMU da ti predaju.. Suspect
*Pročitaj malo i vidjet ćeš da se prijašnja titula DIPL.ING. sada naziva MAGISTAR STRUKE što je ili jednako ili malo niže od dipl.ing. Magisterij nije ono što je nekad bio.
*15 ispita nije frka,ali uz sve prije navedene okolnosti te malo ubije u pojam!
* To što ste vi "stari" bili nesposobni završiti fax za manje od 5-6 godina,ne mora se lomiti na nama.

Iskustva su na drugim faxovima (koliko čujem od prijatelja) SVAKAKVA.
Bolonja (kao i većina drugih stvari u životu) ima svoje prednosti i nedostatke.
Prvi post je samo subjektivno osvrtanje na kompletnu situaciju (jer ipak sam i ja dio toga), a ne sadržava nikakvo vrijeđanje ni pljuvanje ni po kome.
Ljudski je griješiti, ali je i ljudski priznati pogrešku!
Klio
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 9:26

vanny je napisao/la:@ Tatsha

*Otac branitelj s 0 kn primanja? i onda da ne zaslužujem nešto?? I btw bila sam među 10% naj na prijemnom što znači da sam trebala dobiti i A kategoriju za te kao "napredne studente"
*Još jedna stvar da ti NEMAŠ KAKO voditi bilješke jer profesori ne znaju ni O ČEMU da ti predaju.. Suspect
*Pročitaj malo i vidjet ćeš da se prijašnja titula DIPL.ING. sada naziva MAGISTAR STRUKE što je ili jednako ili malo niže od dipl.ing. Magisterij nije ono što je nekad bio.
*15 ispita nije frka,ali uz sve prije navedene okolnosti te malo ubije u pojam!
* To što ste vi "stari" bili nesposobni završiti fax za manje od 5-6 godina,ne mora se lomiti na nama.

Iskustva su na drugim faxovima (koliko čujem od prijatelja) SVAKAKVA.
Bolonja (kao i većina drugih stvari u životu) ima svoje prednosti i nedostatke.
Prvi post je samo subjektivno osvrtanje na kompletnu situaciju (jer ipak sam i ja dio toga), a ne sadržava nikakvo vrijeđanje ni pljuvanje ni po kome.
Ljudski je griješiti, ali je i ljudski priznati pogrešku!
-oprosti, to što ti tata ne radi, ako nije invalid domovinskog rata nije greška države već njegova, moj tata je bio dragovoljac i nakon rata je ostao u vojsci, ali taman je napunio famoznih 37 god i nije mogao otići u profesionalnu vojsku, maknuo je guzicu iz gradiške i otišao kao šljaker u vijadukt, tako da sad već godinama radi na terenu, nije lijepo, al ja sam imala mogućnost studiranja, jer je moj otac išao zaraditi za moje studiranje
-znam koja je koja titula koja, ali prijašnje tituliranje je bilo krivo, ovo malo smiješno zvuči ali kad se proradi do kraja (iako je to već trebalo biti prorađeno) imati će puno više logike i bit će u skladu s titulama vani
-mi stari nismo bili nesposobni završiti faks ranije, nego je studiranje većini bilo puštanje s roditeljskog lanca, pa smo se u skladu s tim i ponašali, a koliko vidim ne lomi se to na vama, jer niti vaš prosjek studiranja neće biti manji
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 9:40

Ja više NEMAM pravo na stipendiju u slučaju pada godine. Također NEMAM
legalnu mogućnost živjeti u studentskom domu (teoretski imam ali to
nitko još nije doživio nakon pada godine). Ja padam godinu zbog par
ispita koje nisam položila,gubim stipendiju,gubim dom!

pa stipendija je nešto što dobivaju dobri , da ne kažem odlični studenti, ne vidim stvarno što se imaš buniti, što te netko neće stipendirati jer si pala godinu?? a isto vrijedi i za dom, ako je uvijet prosjek ocjena i upis godine, što uopće reći, osim da bi to tako i trebalo biti i vrijediti za sve
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Klio on 17.07.08 10:41

Najpametnija Tatsha i uvijek svakom loncu poklopac.
Donosi zaključke koji se ne temelje na činjenicama.
Bitno da se ona na nekog nakači i pljuje.
Dušo draga, ja padam godinu (kao i ostale 3 studentice na mom smjeru) zbog par nepoloženih ispita, a stari program ne mora položiti NITI JEDAN ispit.
A što se tiče mog oca- ostavi tu priču na miru,jer on JE invalid domovinskog rata, koji je na žalost najebao! Izgubio je zdravlje a dobio je od naše Države tanjur supe i ku*** u dupe!! Krvavo je zarađena svaka kuna za školovanje. Ali za razliku od tebe, ja nisam ta koja će studirati 8 godina. Svatko u životu ima pravo na jedan kiks. A to što si ti bila kao puštena s lanca - to je tvoj problem.
I što se tiče stipendije - opet upirem na one studente koji NE POLAŽU ISPITE i studiraju još uvijek po starom sistemu. A imaju SVA moguća prava.

Da ti nacrtam - ONI : čitavu godinu NIŠTA ne rade a imaju SVE
JA: trgam se čitavu godinu da padnem zbog par ispita!

Krive zaključke donosi na nekom drugom a ne na meni.Činjenice ne znaš i nakraju krajeva - ne mora svaka tema biti tvoj napad na nekoga.
Klio
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 10:55

-ti si otvorila temu kojom napadaš sve oko sebe, u kojoj si ipak zaključila da nitko osim tebe nije kriv za tvoj pad
-ovo je forum i naravno da će se netko naći komentirati, sad si se ti tu našla sutra će netko drugi, jbga nemoj pokretati ak ne očekuješ odgovore
-nisi rekla da ti je tata invalid, iako sam ih ja već isključila, znaš kako država (ne)funkciionira po njihovom pitanju i tu ne možeš niš osim oslonit se na sebe i svoje "kljuse"
-nemoj prozivati one neke studente jer si i ti mogla birati, da li ćeš na fakultet s bolonjom ili ne, nisu ti drugi krivi što tvoj fakeltet nije neke stvari posložio kako treba
-ja nisam nigdje rekla koliko sam ja dugo studirala, tak da ne pišeš pizdarije
-puštanje s lanca je bilo figurativno i svi studenti ga dožive kad se maknu od kuće, moji roditelji nisu konzerve, i imala sam slobodu i prije sam se makla od kuće, al drugo je kad si "sam" i kad odgovaraš za svoj džeparac i nitko ne gleda u sat kad dolaziš kući, pijana ili drogirana, priznala ti to ili ne
- i još jednom prestani upirati u druge, drugi nisu ti i to što imaju "sreće" po neki pitanjima to ne opravdava tebe
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Klio on 17.07.08 11:17

vanny je napisao/la:

Iskreno..za trenutnu situaciju (pad godine) sam si velikim dijelom sama kriva... silent Ali ni sve okolnosti kad se zbroje,baš nisu bile normalne.. Suspect

Samu sebe kvotam..
A prema tome ni ti ne pričaj pizdarije o meni i mojoj situaciji jer ni ti NIŠTA NE znaš.
Nikoga ne pljujem ,jer kad ja pljujem to ne izgleda ovako blago.
Da ovo je forum,ali za divno čudo samo se ti nakačiš na temu.
Točno sam znala da ću, otvorivši ovu temu nekako najviše tebe potaknuti da se uskokodačeš
Klio
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 11:28

vanny je napisao/la:
vanny je napisao/la:

Samu sebe kvotam..
A prema tome ni ti ne pričaj pizdarije o meni i mojoj situaciji jer ni ti NIŠTA NE znaš.
Nikoga ne pljujem ,jer kad ja pljujem to ne izgleda ovako blago.
Da ovo je forum,ali za divno čudo samo se ti nakačiš na temu.
Točno sam znala da ću, otvorivši ovu temu nekako najviše tebe potaknuti da se uskokodačeš

možda zato što nema nikoga na forumu, a možda i iz činjenice što radim na fakultetu, pa se osjećam dovoljno upoznata s stvarima o kojima pišeš/kukaš

i da kokodakanje ostavljam tebi, malo pristojnosti ti ne bi škodilo pošto ja tebe nisam vrijeđala
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Klio on 17.07.08 11:45

Zaključuješ bez činjenica, a to je moja obrambena reakcija kada mi netko spomene oca u takvom kontekstu kao ti.Nije vrijeđanje ali je sve onako fino u rukavicama.
Ako radiš na fakultetu, ne radiš na mom.
Ideja ove teme je bila ako ima još studenata ovdje, da podijele svoja iskustva. Ne da pljujemo po bilo kome. Ni ti kao zaposlenica na fakultetu nas studente, ni mi studenti vas.
Pristojna sam prema ljudima koji to zasluže.
Pozdrav zivio
Klio
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 11:50

pa valjda znaš kakva je populacija ovdje, svega vas je par studenata i niste svi aktivni, što se pristojnosti tiče to je stvar opće kulture zivio
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Unitas on 17.07.08 12:07

Tatsha je napisao/la:
Unitas je napisao/la:Ma dajte o kakvovom mi bolonjskom procesu pricamo dok jos uvijek vrijedi ona krilatica - i po babi i po stricevima -,

Neznam koji ti dio nije jasan
Unitas
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 12:10

Unitas je napisao/la:
Tatsha je napisao/la:

kakve ovo ima veze s bolonjom i vannynim postom mi nije jasno
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Unitas on 17.07.08 12:20

Tatsha je napisao/la:
Unitas je napisao/la:
Tatsha je napisao/la:

kakve ovo ima veze s bolonjom i vannynim postom mi nije jasno
Pa iz njenog posta je vidljivo kako se pojedini ljudi jos uvijek i upisuju na fakultete a i kako ih zavrsavaju
A takav odnos prema fakultetima sigurno nigdje ne stoji u pravilima skolovanja prema bolonji.
Drugi dio mog posta govori o tome tko sa koliko znanja izlazi sa faxa i na koji nacin dolaze do univerzitetske diplome, ako to nema veze sa nazovi sklostvom pogotovo visokim neznam sa cim ima.
Unitas
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 12:35

Unitas je napisao/la:
Pa iz njenog posta je vidljivo kako se pojedini ljudi jos uvijek i upisuju na fakultete a i kako ih zavrsavaju
A takav odnos prema fakultetima sigurno nigdje ne stoji u pravilima skolovanja prema bolonji.

a kako to se upisuju? prođu prijemni? ona frka s braniteljima je bila jednu godinu i stvarno su zaje stvar, ali više toga nema, a kao završavaju, pa svaki student se može provući koji ispit ako ima imalo soli u glavi. koji je to odnos prema fakultetima- jel znaš o čemu pišeš ili samo nabadaš?
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Unitas on 17.07.08 12:40

Po tebi je sve idealno na fakultelima koliko shvacam
To je ipak samo tvoje misljenje
Ti ocito nisi cula za kupovinu ispita, godina ili pak cijelog fakultativnog obrazovanja do diplomskih uvjerenja.
Unitas
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 12:53

Unitas je napisao/la:Po tebi je sve idealno na fakultelima koliko shvacam
To je ipak samo tvoje misljenje
Ti ocito nisi cula za kupovinu ispita, godina ili pak cijelog fakultativnog obrazovanja do diplomskih uvjerenja.

ma daleko je od idealnog, kupovine ispita je uvijek bilo i nažalost uvijek će biti i to nema veze s bolonjamai i sličnim već s našom "pravnom" državom, što iako znaš kako se na pojedinim fakultetima dolazi do ocjene nitko neće prijaviti, jer i oni koji su se usudili, niš nije učinjeno, ti prof i dalje predaju, mene evo jaaako zanima da li će se početi dijeliti otkazi ako se ne dobije pozitivna ocjena od studenata, jer po bolonji na kraju svake godine studenti anonimno ocjenjuju profesore i nakon mislim 3 negativne ocjene- dakle daje im se 3 godine da "srede" svoju nastavu, trebao bi uslijediti otkaz, ovi na vannynom faksu su izgleda dobri kandidati i to je nešto na čemu bi se trebalo inzistirati, ako ne drugčije onda "dizanjem" studenata

dakle ima super stvari koje su "uvedene", njihovo provođenje je upitno, ali ono o čemu je vanny pisala i njene su greške, što je i rekla, a ne greške bolonje
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Unitas on 17.07.08 13:03

Ok ako ti mislis da ce se neke stvari promjeniti, ali vidis ja ipak nisam tog misljenja a samo iz razloga sto smo mi kao drustvo u cjelini skloni uvjek tražiti rupu u zakonu a isto tako ce bojim se biti i sa bolonjom.
I opet kazem, bolonja mozda ima idealna rijesenja ali ne i za ova podrucja gdje ipak zive specifikumi (po onoj krilatici, snađi se druze).
Unitas
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 13:14

Unitas je napisao/la:Ok ako ti mislis da ce se neke stvari promjeniti, ali vidis ja ipak nisam tog misljenja a samo iz razloga sto smo mi kao drustvo u cjelini skloni uvjek tražiti rupu u zakonu a isto tako ce bojim se biti i sa bolonjom.
I opet kazem, bolonja mozda ima idealna rijesenja ali ne i za ova podrucja gdje ipak zive specifikumi (po onoj krilatici, snađi se druze).

ma pazi to što smo mi kao društvo takvi nema veze s bolonjom, ima dosta ljudi koji žele da to uspije, ja gledam iz perspektive faksa na kojem sam, ima i dosta logike u takvom načinu studiranja jer ne bi trebalo biti kampanjizma, a vjerujem da bi se trebalo smanjiti i potreba za kupovinom ispita, jer predavanja idu u turnusima, dakle recimo 2 tjedna slušaš samo taj predmet i obavezan si biti na njemu, dobiva se dosta seminarskih radova (a ne da student 4.godine kao kad sam ja studirala ne zna napisati sem. rad), potiče se da su studenti aktivni i odmah po završetku turnusa je ispit iz tog predmeta,meni se sve to čini ok
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Unitas on 17.07.08 13:38

Tatsha ni sama ne bi vjerovala koliko bi mi bilo drago da to uspije i kod nas jer to bi bio znak da se i kod nas pocinje zivjeti po zapadnjackim uzusima i normama
Unitas
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Tatsha on 17.07.08 13:41

Unitas je napisao/la:Tatsha ni sama ne bi vjerovala koliko bi mi bilo drago da to uspije i kod nas jer to bi bio znak da se i kod nas pocinje zivjeti po zapadnjackim uzusima i normama

pa velikoj većini bi bilo drago, mislim da je bolonja problem samo u glavama nekih "starih" profesora koji su navikli održati predavanje koje nema smisla iz razloga da bi ga održali, a kasnije masovno rušiti studente na ispitima, zato i mislim da je jako važno da zaista bude provođeno ono ocjenjivanje profesora (i asistenata) od strane studenata
Tatsha
Middle class
Middle class

Female

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next