Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nezamislivo

Go down

Nezamislivo Empty Nezamislivo

Postaj by Blue Star 24.11.11 21:30

Istina o Vukovaru polako izlazi na vidjelo:

"...Rado bih za svako poginulo vukovarsko dijete sada protresao kosti Franje Tuđmana i Gojka Šuška i pitao ih bi li oni svoju djecu žrtvovali na oltaru Domovine? Za međunarodno priznanje? Za Hrvatsku? Za tenis? Za bilo što.
Pišem ogorčen kako nikakav proboj makar samo za spas civila i ranjenika nije niti pokušan. Ne zato što ostatak Hrvatske nije htio, nisu svi kukavice kao ja. Jedan mi kolega priča kako su stajali u Nuštru, njih oko tisuću spremni za proboj, ali zapovijed nikad nije stigla...U pitanju su bili, jelte, viši ciljevi, nacionalni interes...


"..Bože, ima li kraja bešćutnosti...

Kao i onoj bešćutnosti, kada su nakon pada grada, ratne zapovjednike Vukovara po Zagrebu hvatali kao zvijeri i batinali zavezane za radijator. I kada je tzv. Manolićeva komisija sastavila izvješće prema kojem su za pad Vukovara zapravo krivi Vukovarci. A to izvješće i dan danas, dvadeset godina poslije nitko nije poništio, pa za sto godina kada netko od unuka one vukovarske djece otvori Državni arhiv imat će što lijepoga pročitati o svojim djedovima i bakama.

Pa ovaj tekst ne pišem jer mislim da je Siniša Glavašević bio u pravu. Zapravo ne mislim ništa o tome je li Vukovar prodan, predan, izdan. Nit što o tome znam, nit se usudim o tome govoriti.

Ali uz tu nezamislivu tragediju para mi uši ta nezamisliva bešćutnost koja tako lako izbija na površinu kod uvijek istih bešćutnika i njihovih nasljednika"



cijeli tekst pročitajte na: http://bigblog.tportal.hr/spranja

Blue Star
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 30
Location : Universum
Registration date : 08.09.2011

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.