Mažoretkinje s europskim odličjima/ PHOTO ALBUM

Mažoretkinje s europskim odličjima/ PHOTO ALBUM Empty Mažoretkinje s europskim odličjima/ PHOTO ALBUM

Postaj by Admin 07.10.11 14:18

Mažoretkinje s europskim odličjima/ PHOTO ALBUM Mazore13

S europskog natjecanja u mažoret plesu (NBTA 15th Majorette Championships 2011) održanom 29.9.2011.-3.10.2011. godine u gradiću Bathu u Engleskoj vratile su se novogradiške mažoretkinje. Natjecale su se u jakoj konkurenciji među više od 1000 natjecatelja 12 europskih zemalja.
Ni ovoga puta nisu iznevjerile svoje sugrađane i dostojno su predstavljale Republiku Hrvatsku na ovom velikom natjecanju. Kao dio reprezentacije Republike Hrvatske (uz natjecatelje iz Čakovca, Sinja, Segeta Donjeg, Goričana, Požege, Donjeg Kraljevca, Lipika,…) u Engleskoj su nastupile: Ena Špičak, Adriana Grganić, Nives i Nensi Živković, Patricia Lang , Filipa Miloš i Maja Golovrški (članice Mažoretkinja grada Nove Gradiške) .
Na ovako se velikim natjecanjima nagrađuje najboljih šest koreografija i sportaša u kategoriji. Prva se tri mjesta nagrađuju peharima, a druga tri medaljama. Naše su djevojke osvojile četiri europska odličja. Najuspješnije među njima bile su Filipa Miloš i Nives Živković koje su plesale duo s rekvizitima u skupini juniora i koreografijom Ljepotica i zvijer osvojile drugo mjesto (srebrni pehar) . Peto mjesto i srebrnu medalju osvojile su kadetkinje Ena Špičak i Nensi Živković svojom koreografijom Krotitelj tigrova. U kategoriji duo s rekvizitima za najmlađe Patricia Lang i Maja Golovrški otplesale su koreografiju Sladoledar i djevojčica i osvojile peto mjesto i srebrnu medalju.
U solo nastupu s rekvizitima u svojim dobnim skupinama nastupile su Adriana Grganić, Patricia Lang, Filipa Miloš i Nives Živković. Patricia Lang u kategoriji solo s rekvizitima najmlađi i koreografijom Otkačena zubarica osvojila je četvrto mjesto i zlatnu medalju. Adriana Grganić nastupila je u istoj kategoriji. Otplesala je koreografiju Matovilka i osvojila izvrsno dvanaesto mjesto. Filipa Miloš je koreografijom Kornjača u skupini kadeta osvojila sedmo mjesto, a juniorka Nives Živković koreografijom Djevojčica sa šibicama deveto mjesto.
Čestitamo našim uspješnim sportašicama i trenerici i koreografkinji Maji Lukić!
Vjerujemo da je ovo natjecanje i put u Englesku bio veliko iskustvo za naše djevojke, a njihovi veliki uspjesi poticaj za nove pobjede.
Mažoretkinje zahvaljuju Gradu Nova Gradiška, Županiji brodsko-posavskoj i svim sugrađanima koji su na bilo koji način potpomogli odlazak djevojaka na natjecanje u Englesku.

Fotografija: Siniša Lang