Počele Sportske igre mladih Empty Počele Sportske igre mladih

Postaj by Admin 07.08.11 11:34

Počele Sportske igre mladih Mladi12

Ivo Petranović

U ranim jutarnjim satima u Split je pristigla prva smjena natjecetelja Sportskih igara mladih. U pratnji svojih voditelja oko 350 regionalnih pobjednika pokušati će osvojiti titulu najboljeg. Nakon što su se smjestili u vojarni Lori, natjecatelji su imali priliku razgledati Split.
O rezultatima i prijamu u Splitu voditelj za šah Mato Opačak rekao je :
- Prva natjecanja u šahu su počela utorak u Šahovskom klubu A1 Split. Igralo se po Bergerovom sustavu svatko sa svakim, ograničenje 15 minuta po igraču po pravilima FID-e.

U konkurenciji muških 2000. godište i mlađi, najbolji rezultat je postigao trećekategornik kadet Miljenko Muha iz Zagreba osvojivši prvo mjesto sa 3.0 boda, drugi je kadet vankategornik Leon Omerović, regija Jug iz Tribunja sa 2.0 boda, a treće mjesto osvojio je trećekategornik Anto Matanović, Regija – Istok, iz Slav. Broda sa 1.0 bodom. Sva trojica su nagrađena pokalima i odličjima. Nagrade je uručio direktor turnira Tomislav Vukojević.