Graničar u finalu županijskog kupa!  Empty Graničar u finalu županijskog kupa!

Postaj by Admin 19.05.11 9:52

Graničar u finalu županijskog kupa!  Granic10

Ivo Petranović

Danas je Graničar iz Laza pred svojim gledateljima odigrao utakmicu, kao pobjednik Kupa na području Nogometnog središta Nova Gradiška, protiv odgovarajućeg prvaka Slavonskog Broda, Posavine iz Velike Kopanice. Nogometaši Graničara su vrlo dobrom, borbenom i efikasnom igrom zasluženo pobijedili i nadigrali Posavinu koja je kao i Graničar visokoplasirana momčad 1. ŽNL. Nakon nekoliko vrlo izglednih prilika koje su imali igrači Graničara od samog početka utakmice, pa je tako već u 2. minuti Čolakovac pogodio gredu, domaći zasluženo dolaze u vodstvo u 19 minuti. Marijan Mihaljević sjajno je izveo ubacivanje s desna bacivši loptu čak na drugu vratnicu, gdje je prihvaća Družić i odmah je ubacuje u mrežu za 1:0. Dominacija Graničara se nastavlja, pa u 23.minuti domaći vode s 2:0 nakon uspješne i brze akcije domaćih kada je loptu na rubu kaznenog prostora primio brzi Pastor i zatim poveo nekoliko koraka i iz punog trka pogodio mrežu vratara Dragovana. Nije drugo trajalo i Graničar je poveo i s velikih 3:0. U uspješnoj akciji napada Graničara loptu je prihvatio Čolakovac, kao i 7 minuta ranije Pator, na rubu kaznenog prostora, poveo je nekoliko koraka i onda precizno, snažnim šutem pogodio lijevu stranu vrata postavivši gotovo nevjerojatnih 3:0 u prvih pola sata igre. Međutim, samo minutu kasnije Posavina je uspjela smanjiti na 3:1. Loptu je poveo po desnoj strani Radojčić, utrčao je u šesnaesterac i onda iz punog trka, bez da ga je tko spriječio, snažno opucao i pogodio lijevi donji suprotni kut vrata Graničara. Sjajnu priliku imao je Dražetić u 38. minuti kada je snažno pucao, ali je lopta otišla kraj vrata i dvije minute kasnije kada je Družić pucao neometen u suprotni donji kut, ali je lopta za desetak centimetara prošla kraj lijeve vratnice. Tako je prvo poluvrijeme završilo velikim vodstvom Graničara od 3:1. Graničar je u nastavku krenuo ležernije, jer je imao pobjedu u svojim rukama, ali su ipak stvorili nekoliko vrlo izglednih prilika. Najbolju je imao Pastor u 61. minuti. Nakon velike gužve u vratarevom prostoru Posavine, loptu je dobio Pastor, vratar je bio na tlu, a on je opucao snažno, ali neprecizno, uputivši loptu preko vrata. Gosti su imali u 64. minuti prvu veliku, bolje reći najveću priliku, kada vratar Graničara Plavac sjajno brani zicer Mikuliću izbacivši loptu u korner koji ostaje neiskorišten. Kako je igra odmicala nadmoćnost Graničara bila je sve evidentnija, tempo u igri je pao, što nije čudno jer je Graničar imao pobjedu, a gosti su vidjeli da nemaju šanse ozbiljnije ugroziti pobjednika. Ipak, u 85. minuti Graničar je povećao ionako visoku pobjedu. Naime, odlični sudac Krešimir Grgurević opravdano je dosudio kazneni udarac u 85. minuti kojeg je preciznim udarcem realizirao Dražetić za konačnih i velikih 4:1, više nego zasluženu pobjedu Graničara. Momčad iz Laza tako je izborila finale kojeg će odigrati za 14 dana protiv brodske Croatije, najvjerojatnije opet u Lazama, jer ta utakmica po reciprocitetu pripada Nogometnom središtu Nova Gradiška, pa je logično da se ta utakmica odigra u Lazama. Sve čestitke nogometašima Graničara koji su pored pobjede u finalu NS Nova Gradiška nad hrvatskim trećeligašem Mladosti, sada postigli još jedan veliki uspjeh plasiravši se u finale kupa na razini Brodsko-posavske županije. Taj veliki uspjeh postigli su danas ovi igrači:Danijel Plavac, Branko Novoselac (od 67. Zoran Lovrić) , Matijas Dražetić, Ivan Mihaljević, Luka Katušić, Nikola Čolakovac, Dario Blašković (od 87.Josip Babić) , Josip Vranić, Danijel Pastor (od 88. Toni Špoljarić) , Marijan Mihaljević, Marko Družić (od 75. Matej Arić) , uz zaslužnog trenera Antu Dujaka. Utakmicu je vrlo dobro sudio Krešimir Grgurević iz Slavonskog Broda, uz pomoćnike Dinka Šporčića iz Nove Gradiške i Ivana Šimunovića iz Godinjaka.Na slici s današnje polufinalne utakmice u Lazama gdje je Graničar visoko pobijedio Posavinu s 4:1 (3:1) .