Veliki uspjeh kadeta NG Unitasa Empty Veliki uspjeh kadeta NG Unitasa

Postaj by Admin 02.05.11 9:23

Veliki uspjeh kadeta NG Unitasa Nogome12

Ivo Petranović

Pisali smo ovih dana o uspješnim utakmicama kadeta NG Unitasa koji su u 1. krugu natjecanja za kadetsko prvenstvo Druge hrvatske lige, Istok, bili pobjednici na turniru koji je održan u Novoj Gradiški. Stekli su time pravo sudjelovanja na završnom turniru na razini Slavonko-baranjske regije gdje su odmjerili snage sa dvije najbolje plasirane momčadi istočnog dijela regije. I ondje su naši mladi Novogradiščani pokazali iznimnu kvalitetu i pobjednički zanos. Naime, i u Osijeku među najboljim kadetima regije, NG Unitas bio je najbolji – prvi! Tako nas je novogradiška futsal momčad u kratkom roku obradovala uspješnim nastupima.

U međusobnim susretima u polufinalu osječkog turnira postignuti su ovi rezultati: Skripta (Osijek) – Bonita (Požega) 3:5, Osijek VBK – NG Unitas (Nova Gradiška) 2:7. Tijek utakmice gdje su naši postigli iznimno visoku pobjedu nakon sjajne igre tekla je ovako: Antun Severović postigao je pogodak već u 1. minuti (1:0), povisio je Ante Vidović minutu kasnije(2:0), a opet minutu iza toga NG Unitas vodi s 3:0 drugim pogotkom Severovića. Nakon desetak minuta NG Unitas vodi i s 4:0 kada Antun Severović postiže svoj hat-trick za rezultat poluvremena od 4:1. U nastavku u 16. minuti Martin Vlaović podiže na 5:1, Antun Severović postiže svoj četvrti pogodak u 20 minuti (6:1), a u zadnjoj minuti zaključni gol utakmice na visoku i više nego zasluženu pobjedu novogradiškog sastava postiže Marko Vlaović (7:2). Time su se kadeti NG Unitasa plasirali u finale gdje su igrali s pobjednikom iz drugog polufinalnog susreta Bonitom iz Požege.

I u toj utakmici mladi Novogradiščani pokazali su kvalitetu i pobijedili susjede s 10:5(5:4). Poveli su Požežani u 1. minuti, a u istoj minuti su Novogradiščani preko Antuna Severovića izjednačili (1:1) i samo desetak sekunda kasnije i poveli pogotkom Ante Vidovića (2:1). Već u 3. minuti NG Unitas vodi s 3:1 drugim uzastopnim golom Ante Vidovića, a u 7. minuti pada i šesti gol na utzakmici jer NG Unitas vodi s 4:2 pogotkom Martina Vlaovića. Požežani uspijevaju izjednačiti na 4:4, ali Ante Vidović pred kraj poluvremena dovodi Novogradiščane u vodstvo od 5:4. U nastavku ponovno Ante Vidović poentira (6:4), a Antun Severović u 23. minuti povisuje na 7:4. Do kraja utakmice naši kadeti dominiraju i golovima Martina Vidovića (8:5), Marka Vlaovića (9:5) i zaključno još jednim golom Marka Vlaovića postižu pobjedu od 10:5 i postaju pobjednici regionalnog turnira. Time su se Novogradiščani plasirali na završni turnir za prvaka Hrvatske na kojem će sudjelovati 8 momčadi, po dvije iz svake regije, a koji će se održati rijekom mjeseca lipnja. Po završetku turnira u Osijeku pobjednički pehar HNS kapetanu NG Unitasa Martinu Vlaoviću uručio je Smiljko Vranić.
Završni plasman: 1. NG Unitas, 2. Bonita, 3. Skipta, 4. Osijek

Za kadete NG Unitasa igrali su: Marko Maričević, Martin Vlaović, Marko Vlaović, Ivan Borovec, Filip Pavišić, Luka Vlainić, Ante Vidović, Filip Malenica, Antun Severović, uz trenera Bojana Bokana, kojem je ovo bio trenerski debi, a kao predstavnik kluba bio je predsjednik NG Unitasa Milivoj Žakula.