Novogradiščanke šeste Empty Novogradiščanke šeste

Postaj by Admin 19.04.11 16:37

Novogradiščanke šeste Odbojk10

Ivo Petranović

Još u pretposljednjem kolu Kaštelanke su osigurale naslov prvaka, a u zadnjem kolu ovog vikenda su u derbiju kola i prvenstva to potvrdile pobjedom protiv jedinih dostojnih suparnica iz Poreča. Sve čestitke ekipi Marina Kaštela jer su suvereno vladale ligom i potvrdile klasu polučivši iz 26 utakmica 25 pobjeda, a jedini poraz im je jesenas nanijela ekipa Poreča, kojoj su sada uzvratile Kaštelanke istom mjerom i rezultatom(3:1). Zadnje kolo, osim susreta Drenova – Rovinj (3:0), obilovalo je uzbuđenima i neizvjesnošću, pa su čak 3 susreta riješena tek nakon 5 setova igre. Tako je bilo u Novoj Gradiški, gdje su Zagrepčanke nakon 2:0 domaćih izjednačile na 2:2, a peti set su ipak dobile Novogradiščanke, slično je bilo u susretu Kostrena – Šibenik, kada su nakon 2:0 domaćih Šibenčanke izjednačile (2:2), pa je peti set odlučio, kao i u Dubrovniku, gdje su nakon vodstva domaćih (1:0), Splićanke dobile 2 iduća seta i povele, a Dubrovkinje izjednačile i dobile peti set. Tako je u natjecanje prvoligašica završilo uz mnogo uzbuđenja kao da je tek početak, a ne kraj ovog zanimljivog i kvalitetnog natjecanja. Što se tiče naših odbojkašica, nedostajalo im je vrlo malo, možda malo više prisebnosti i strpljenja, da odigraju, umjesto 3:2, 3:1 ili 3:0 protiv Zagrepčanki i onda bi bile - pete. Naime, minimalna pobjeda od 3:2, bacila ih je jedno mjesto niže, ali ne treba žaliti jer je i to sjajan uspjeh za novaka u elitnom natjecanju. Još lani su bile drugoligašice, a od jeseni i članice Prve hrvatske lige odbojkašica, što je najveći doseg u povijesti odbojkaškog sporta u Novoj Gradiški. Mi ćemo se posebno osvrnuti kasnije u našem komentaru na taj razvojni i uspješni put jer smo pratili sve utakmice novogradiških odbojkašica, što se obično zaboravlja, ali treneru Runjašu i svim igračicama, upravi i osobito navijačima treba odati priznanje za ovaj veliki zajednički uspjeh, jer je to ne samo uspjeh odbojke nego i cijelog novogradiškog sporta. Osvojiti šesto mjesto u prvoligaškom društvu i u tako jakoj konkurenciji je zaista veliki uspjeh, tim više, jer su naše odbojkašice novakinje u Prvoj ligi. Evo, sada svih rezultata i plasmana nakon 26. posljednjeg kola.

REZULTATI 26. posljednjeg kolo: Marina Kaštela – Poreč 3:1 (25:20, 26:24,14:25, 25:15), Nova Gradiška – Mladost II 3:2 (25:13, 25:19, 15:25, 22:25, 15:8 ), Kostrena – Šibenik 3:2 (25:19, 25:14, 16:25, 15:25, 15:11), AOK Osijek – ŽOK Osijek 0:3 (bb), Drenova – Rovinj 3:0 (25:23, 25:17, 25:19), Dubrovnik – Split 1700 II 3:2 (25:21, 11:25, 20:25, 25:23, 15:11), Zadar – Marčana 1:3 (25:21, 23:25, 24:26, 25:27).