Cerničani ponovno na prvom mjestu! Empty Cerničani ponovno na prvom mjestu!

Postaj by Admin 17.04.11 20:13

Cerničani ponovno na prvom mjestu! Cernik10

Ivo Petranović

Cerničani su od danas opet vodeća momčad 3.HNL, Istok! Ustupak im je učinila momčad Belišća koja je jučer pobijedila do tada vodeću Podravinu (3:0) i tako pružila mogućnost Mladosti da današnjom pobjedom ponovno izbije na prvo mjesto. Cerničani su to učinili pobjedivši svoga imenjaka iz Preloga s 2:1 i tako su opet vodeća momčad lige. Međutim, do pobjede nisu došli lako. Što više, gosti su prvi poveli već u 13. minuti i stvorili probleme domaćinu. Ali, Cerničani mogu žaliti, osobito Mario Pavelić koji je imao već u početku dvije matne pozicije iz kojih je morao dovesti svoju momčad u vodstvo. U 1. minuti iz vrlo povoljne prilike i iz blizine puca efektno volej i lopta odlazi preko gola, a gotovo identičnu situaciju ima u 7. minuti kada je po sredini gola ostao sam na nekih desetak metara, možda i manje, i umjesto da loptu ubaci u mrežu on vrlo snažno puca i lopta odlazi preko grede. Što nisu uspjeli Cerničani uspjeli su nogometaši Preloga. U 13. minuti dubinsku loptu dobio je Dudlek i zatim u solo prodoru došao skoro do ruba kaznenog prostora domaćina, malo iskosa, Marko Kao krenuo mu je u susret, ali lukavi napadač Preložana prebacuje vratrara Cerničana i lopta skakutajući ulazi u mrežu. No, 5 minuta kasnije, u 18. minuti domaći su izjednačili. Nakon kornera kojeg je s lijeva izveo Kulić na suprotnu vratnicu, gdje je utrčao Martinović i glavom iz blizine izjednačio na 1:1. Nije se dugo čekalo i na vodstvo domaćih. Igrala se 21. minuta kada je Martinović osvojio jednu loptu, koju je trenutak prije promašio njegov čuvar, odmah je loptu uputio do Terzića, koji umjesto da odmah puca na gol, jer je bio sam pred vratarom, Terzić se odlučio za ekshibiciju, obišao je vratara, koji je pao i nije dohvatio loptu, a Terzić zatim lagano plasira loptu u nebranjeni dio mreže za vodstvo Mladosti od 2:1. Kasnije se vidjelo da je to bio i konačni rezultat utakmice. Naime, u nastavku nije bilo golova i pored obostranih nastojanja i pored povoljnih prilika. Vratari su uglavnom obavili lavovski dio posla. Posebno vratar Cerničana, Marko Kao, koji je u završnici utakmice majstorski obranio dva solo prodora Preložana kada su svi vidjeli loptu u mreži. Što više, gosti su u tom periodu susreta bili terenski nadmoćniji, stalno su napadali gol Cerničana, i da nije bilo nekoliko sjajnih obrana vratara Marka Kao, Mladost je mogla čak i izgubiti utakmicu. No, to se nije dogodilo i susret je završio minimalnom, ali zasluženom pobjedom cerničke Mladosti od 2:1. Tom pobjedom Mladost je ponovno izbila na čelo tablice i nada se da će tu i ostati iako predstoji još dosta utakmica i velikih iskušenja. Inače, gledajući u cjelini utakmica dva imenjaka odlikovala se borbenošću i obostranim zalaganjem gdje su ipak domaćini bili igrački i terenski nadmoćniji, izuzev završnice utakmice kada su gosti imali terensku inicijativu, a za pobjedu Cerničana najzaslužniji je bio vratar Marko Kao, koji je u 88. i 89. minuti fantastičnom reakcijom spasio mrežu svoje momčadi i osigurao pobjedu Mladosti, te omogućio Cerničanima da od danas stoje ponosno na prvom mjestu 3.HNL, Istok. Današnju pobjedu izborili su: Kao 7, Mi. Pavelić, Kalić 6.5, Juraković 6.5, Mat. Vlaović 7, Lukšić 6.5, Ma. Pavelić 6.5, ( od 63. Jurić 6), Mulac 7.5, Terzić 7, (od 77. Videc-), Martinović 7, (od 69. Junašević 6), Kulić 6.5. Žute kartone od Cerničana dobili su: Mulac, Juraković, Jurić i Kao. Za igrača utakmice trener Dinko Terzić i njegov pomoćnik Željko Bakunić izabrali su Gorana Mulca.