Derbi u Osijeku Skripta - NG Unitas Empty Derbi u Osijeku Skripta - NG Unitas

Postaj by Admin 12.04.11 10:43

Derbi u Osijeku Skripta - NG Unitas Nogome10

Ivo Petranović

Nogometaši Malonogometnog kluba NG Unitas odigrali su 17. kolo Druge hrvatske malonogometne lige, skupina Istok, i pobijedili momčad Male mljekare iz Valpova s 4:2 (1:0). Bila je to utakmica puna neizvjesnosti i borbenosti, gdje se trećeplasiranim novogradiškim malonogometašima suprostavila petoplasirana momčad iz Valpova. Novogradiščani su počeli sjajno, poveli su s 3:0 i to hat-trickom golgetera NG Unitasa, Ivana Blaževića, koji je i ovom prilikom bio nezadrživ strijelac. Prvi gol postigao je u 8. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena. Drugi pogodak Blaževića pao je u 25.minuti, a treći u 32. minuti, pa je NG Unitas poveo s velikih 3:0. Međutim, 5 minuta kasnije Valpovčani smanjuju na 3:1, a samo minutu kasnije i na 3:2. Međutim, neizvjesnost u završnmici utakmice prekida fenomenalni Ivan Blažević svojim četvrtim golom i NG Unitas slavi vrijednu pobjedu od 4:2. Tom pobjedom NG Unitas je učvrstio treću drugoligašku poziciju, ali se vrlo opasno približio čelnom tandemu: Samo je 2 boda je iza drugih Vinkovčana i 3 boda od prvoplasirane osječke Skripte. Ako se slučajno dogodi, a što je moguće, da u zadnjem 18. kolu koje se igra u nedjelju u Osijeku, a gdje se sastaju upravo vodeća Skripta i NG Unitas, Novogradiščani pobijede čelnu momčad, a da ujedno Vinkovčani izgube, recimo, u Valpovu, Novogradiščani bi zauzeli – prvo mjesto! U slučaju istog broja bodova odlučuju međusobni susreti. Zato je utakmica u Osijeku višeznačajna: odlučuje o plasmanu, o novom prvaku, a da ne kažemo da prvak kroz kvalifikacije stječe pravo sudjelovanja u Prvoj HMNL. No, ako se momčad još mora izboriti za taj visoki plasman, naš sjajni strijelac Ivan Blažević već je to postigao: Blažević je, naime, najbolji strijelac lige sa 43 postignuta gola! I do sada je vodio na tablici strijelaca do ovog kola s 39 pogodaka, a sa ova 4 nova protiv Valpova odmakao je za 10 golova ispred Đakovčanina Vukosavljevića. Istina, ostaje još jedno kolo, pa može doći do promjena, ali mislimo da našeg Ivana Blaževića nitko ne može više stići. Sjajan je to uspjeh mladog nogometaša. NG Unitas je igrao u sastavu: Matej Lucić, Danijel Brtan, Ivan Denac, Tomislav Vlaović, Dino Dokuzović, Matijas Dražetić, Ivan Blažević, Vinko Barišić, Ivica Đikić, uz trenera Tomislava Vlaovića, pomoćnog trenera Darka Grgića i predstavnika kluba Vlatka Greinera.
Evo i svih rezultata 17. kola: NG Unitas – Mala mljekara 4:2, Našice – Skripra 4:3 (!), No limit Auto Tiho – Virovitica 5:3, Osijek 031 – Đakovo 8:4, Vinkovci – Ivankovo 7:2. Redoslijed: Skripta 35, Vinkovici 34, NG Unitas 32, Virovitica 26, Našice 24, Mala mljekara 22, Osijek 031 21, Đakovo i No limit Auto Tiho 19, Ivankovo 15 bodova.