Novogradiščanke pobijedile i Kostrenu Empty Novogradiščanke pobijedile i Kostrenu

Postaj by Admin 27.03.11 8:58

Novogradiščanke pobijedile i Kostrenu Odbojk13

Ivo Petranović

Odbojkašice ŽOK Nova Gradiška sinoć su odigrale prvenstvenu utakmicu 23. kola Prve hrvatske lige protiv solidne ekipe Kostrene. Novogradiščanke su pobijedile nakon bolje, kvalitetnije i efenzivnije igre s maksimalnih 3:0. Međutim, iako je postignuta visoka pobjeda nije bilo lako doći do nje, posebno u prvom setu, gdje su gošće pružile vrlo jak otpor i, što više, nekoliko puta vodstvo naših igračica izjednačavale i čak povele. Naše su sjajno počele i na servis Ivane Mlinac došle do velikih 5:1. Kostrenjanke smanjuju na 3:5, ali opet Novogradiščanke sa dva sjajna bloka na smeč gošći povećavaju na 7:4. U izjednačenoj igri gošće stižu na 6:8, a tada Iris Ivaniš svojim ubojitim smečom i visokim skokom nad mrežom poentira za 9:6. Igračice iz Kostrene se, međutim, ne predaju nego sa nekoliko efikasnih napada po prvi put izjednačuju na 9:9 i vode s 10:9 i čak 11:9. Međutim, ubrzo naše izjednačuju na 11:11 i dolaze na 14:11. Tada se igra razbuktala i gošće uspijevaju izjednačiti na 14:14 i ponovno povesti, ali ovaj put nakon sjajne serije čak na 18:14. Trener Runjaš traži time out, ali ostaje bez promjene rezultata u našu korist. Naime, Kostrenjanke na svaki naš poen postižu jedan više i vode sa velikih 20:16. Kada je izgledalo da je set izgubljen Iris Ivaniš sa dva strašnja smeča smanjuje na 20:18, a tada na servis dolazi Ivana Mlinac. Ona je sjajnim servisima načinila pravu pomutnju kod gošći i one nakon naše serije od 6:0 gube set sa 25:22, a pobjedonosni 25 poen postiže Anja Barač sjajnim „kuhanjem“
Drugi set počinje naizmjeničnim izjednačenjima, počevši od 1:1, pa 2:2, te 3:3, i 4:4, da bi završilo na 5:5, kada Novogradiščanke stižu na 8:5. Sjajnim asom Inke Pelin vodimo i s 9:5, a na njen servis Novogradiščanke stižu nakon 5 poena razađenih na servisu i na 12:5. Gošće nastoje opasnim smečericama vratiti izgubljenu prednost, ali glavna prepreka bila je naš libero Marina Vidošić koja je uhvatila smjelim padom desetak oštrih lopti suparnica. U jednoj takvoj igri gdje su naše uspješno poentirale prednost se samo povećavala, pa stižemo do velikih 18:10. Trener tada ubacuje pričuvne igračice. Ulazi mlada Banožić, naše čine akshibicijske poteze, pa Mlinac sjajno „kuha“ za 19:10, Ivana Žmire, koja je nakon dugo vremena ponovno nastupila za našu ekipu, jer se razbolila Karla Glasnović, sjajnim blokom na mreži u dva maha donosi našoj ekipi vrijedne poene. U igru kod 21:11 ulazi i mlada Vukšić, pa u zanimljivoj završnici, gošće koriste naše mlade igračice pa postižu nekoliko poena u završnici, ali naše dobivaju set s 25:18.
U trećem setu gošće počinju žestoko i vode s 2:0 i 4:2, ali naše izjednačuju na 4:4 i prelaze u vodstvo, te izvanrednom serijom od čak 8:1 stižu na velikih 12:5. Gošće uzvraćaju sa 3:1,ali naša ekipa igra zrelo, znalački i napadački i malo po malo solidne gošće i njihov temperamentni trener uviđaju da nemaju izgleda osvojiti makar i jedan set. Jer, što je igra dalje odmicala bila je inicijativa na našoj strani. Što više, vidimo neke posebno lijepe poteze: as Ivane Žmire i njen ponovno dobar dupli blok na mreži s Iris Ivaniš, još dva efektna „kuhanja“ Ivane Mlinac, lijepe servise Darije Banožić kada je pred kraj ubačena u igru, solidne obrambene dionice iskusne Inke Pelin i Anje Barač, te svakako standardno izvrsno postavljanje kod prijama lopti našeg libera Marine Vidošić. O Iris Ivaniš ne treba trošiti riječi jer tribina živne kada sjajni dodavač Ivana Mlinac podbaci loptu, a naša Iris „nebeskim skokom“ i „bombetinom“ razvali cijelu suparničku obranu. Prvoligašica Brođanki, koja igra na dvojnu registraciju, Ivana Žmire, donedavno naša igračica, sjajno je zamijenila oboljelu Glasnović i doprinijela je ovoj vrijednoj pobjedi. Kristina Pilaš samozatajno je igrala, vrlo dobro je servirala i polučila nekoliko vrijednih poena. Ostale su opravdale povjerenje iako su manje igrale. Ukupna ocjena je pozitivna, iako će trener Runjaš sigurno naći neke taktičke zamjerke, ali gledajući u cjelini najvažnije je postignuto, a to je vrijedna i čista pobjeda i 3 nova osvojena boda za stabilno mjesto na prvensteboj tablici. ŽOK Nova Gradiška igrala je večeras u sastavu: Ivana Mlinac, Klara Vukšić, Marija Katarina, Darija Banožić, Kristina Pilaš, Iris Ivaniš, Anja Barač, Marina Vidošić, Ivana Žmire, Mia Matošević, Inka Pelin, Helena Šimunović, uz trenera Damira Runjaša.