Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novogradiščanke pobijedile u Dubrovniku Empty Novogradiščanke pobijedile u Dubrovniku

Postaj by Admin 10.03.11 10:40

Novogradiščanke pobijedile u Dubrovniku Obdojk10

Piše Ivo Petranović

U 20. kolu Prve hrvatske lige odbojkašica za nas najznačajniji rezultat dolazi iz Dubrovnika gdje su naše igračice igrale protiv domaćeg sastava Dubrovkinja. Kao što se očekivalo, i kako je trener Damir Runjaš najavljivao, naša ekipa je pobijedila domaći sastav sa maksimalnih 3:0 i znatno se nakon dvije uzastopne pobjede, nad Zadrom u Novoj Gradiški i sada nad Dubrovnikom, vinula na peto mjesto, što je sjajan plasman, pošto su naše novakinje u prvoligaškom društvu. Sada Novogradiščanke predvode „zlatnu sredinu“ tablice, jer je čelna četvorka odmakla bodovno i teško bi ih bilo stići. Zato peta pozicija je plasman koji se samo poželjeti može i postoji želja i nada da se on zadrži do kraja. Najveća prijetnja je Šibenik koji ima isti broj bodova (33) kao i naša ekipa, ali pošto u subotu dolazi k nama Drenova, gdje je Nova Gradiška izraziti favorit, objektivno, naše će zadržati petu poziciju.
Od ostalih susreta mlade Zagrepčanke su u Puli preokrenule vodstvo domaćih i povele s 2:1, ali su u četvrtom setu pokleknule, pa je Marčana ipak slavila minimalnu pobjedu (3:2). To je bio u 20. kolu i jedini tijesan rezultat, a u ostalim utakmicama, kao nikad do sada, svi susreti su završili s maksimalnim ishodom (3:0), čak u šest utakmica. Stoga nije bilo osobitih iznenađenja, iako je bilo velike borbe unutar setova. Bilježimo 29:27 u trećem setu vodećeg Poreča na gostovanju u Zadru i žestoki otpor Osječanki u Rovinju u sva tri seta, ali jer pobjeda ipak pripala domaćinu. Akademičarke Osijeka gube sve dalje utakmice bez borbe, jer su odustale od daljeg natjecanja. Ekipa Poreča i dalje je načelu s 5 bodova prednosti, a jesenski prvak Marina Kaštela su zbog dvije utakmice manje na drugom mjestu.
REZULTATI 20.kolo:
Marina Kaštela – AOK Osijek 3:0 (bez borbe), Drenova – Kostrena 0:3 (16:25, 21:25, 8:25), Dubrovnik – Nova Gradiška 0:3 (25:27, 14:25, 23:25), Zadar – Poreč 0:3 (10:25, 17:25, 27:29), Marčana – Mladost II 3:2 ( 25:21, 14:25, 15:25, 25:16, 15:Cool, Split – Šibenik 3:0 (25:13, 25:23, 25:16), Rovinj – ŽOK Osijek 3:0 (25:23,25:23,25:20).

14. Dubrovnik 21 2 19 1212:1505 6

IDUĆE 21. kolo 12/13. ožujka: Rovinj – Marina Kašela, ŽOK Osijek – Split 1700 II , Šibenik – Marčana, Mladost II – Zadar, Nova Gradiška – Drenova, Kostrena – AOK Osijek 3:0 (bb). Poreč – Dubrovnik, odigrano ranije 3:0 (25:16, 25:10, 25:18).
Pošto se očekuje lijepa i borbena utakmica protiv Drenove u subotu u Novoj Gradiški, pozivamo gledatelje da u što većem broju, kao što to oni i redovno čine na odbojkaškim utakmicama, da dođu i ovaj put u 18 sati i provedu ugodno subotnje večer u našoj sportskoj dvorani, nadamo se slaveći još jednu pobjedu naših odbojkašica.