Pobjeda Novogradiščanki u Puli Empty Pobjeda Novogradiščanki u Puli

Postaj by Admin 21.02.11 10:16

Pobjeda Novogradiščanki u Puli Odbojk11

Piše Ivo Petranović

Veliki uspjeh postigle su naše odbojkašice odigravši sinoć prvenstvenu utakmicu Prve hrvatske lige na gostovanju u Puli protiv Marčane. Novogradiščanke su nakon izvrsne igre postigle svoju prvu gostujuću pobjedu nadigravši domaći sastav sa 3:1. Iako su tek jutros nešto poslije 4 sata ujutro doputovale nakon zamornog puta, bile su vesele kao i brojni novogradiški navijači, koji su u velikom broju autobusom došli pružiti podršku našim igračicama i u cijelosti su uspjeli. Što više, u Puli su bili brojniji, a da ne kažemo i glasniji, od domaćih navijača Marčane. Iako je domaći sastav bio vrlo dobar ipak su Novogradiščanke odigrale utakmicu sustavno vrlo dobro, taktički mudro i strpljivo skupljajući poene i zasluženo slavili.

U prva dva seta rezultat se lomio, posebno nakon prvog seta kojeg su naše odbojkašice nakon velike borbe dobile s 25:22, a domaće izvratile u drugom setu sa 25:16. Međutim, treći set su Novogradiščanke odigrale maestralno, prosto deklasirajući Marčanu sa ogromnih 25:8. Povevši sa 2:1 i odigravši treći set u velikom stilu nije više bilo bojazni za preokret jer su naše igračice igrale odlično, kao u najboljim danima. Istina, domaćin je prijetio, ali je stalno vodstvo naših i odlučnost da se ostvari prva gostujuća pobjeda, uz silnu podršku novogradiške publike koja je doputovala u Pulu, bili su garancija da se izbori pobjeda, što je i učinjeno, dobitkom i četvrtog seta s 25:22.

Ova pobjeda je neobično vrijedna i stoga jer u subotu u Novu Gradišku dolazi Zadar koji ima isti broj bodova kao i Nova Gradiška, pa je pobjeda izvjesna. Utakmica se igra u subotu u 18 sati i ne sumnjamo da će dvorana opet biti puna i da se očekuje pobjeda i dalji uspon naše ekipe na prvenstvenoj tablici. Što više, trener Damir Runjaš tvrdi da do kraja prvenstva on vjeruje da niti jednu domaću utakmicu neće izgubiti, pa čak i gostujuće, osim vodeće Marine Kaštela, koja je ekipa iznad kvalitete ostalih. Pozicija Nove Gradiške je jako dobra na prvenstvenoj tablici jer Nova Gradiška ima sada 24 boda i na osmom je mjestu, kao i deveti Zadar, ali i sedmi Split 1700 II. Međutim, nije daleko ni šesti Rovinj koji ima samo bod više (25). Nakon subotnje pobjede protiv Zadra, što se s pravom očekuje, a sukladno ostalim rezultatima, naša ekipa bi mogla otići već na sedmu, pa čak i šestu poziciju, što je za novaka u prvoligaškom natjecanju odlično.

O subotnjoj utakmici još ćemo pisati, a sada spomenimo jučerašnje rezultate: Marina Kaštela – Drenova 3:0 (25:19, 25:22, 25:11), Dubrovnik – AOK Osijek 3:0 ( Osječanke nisu otputovale u Dubrovnik), Zadar – Kostrena 0:3 (21:25, 17:25, 19:25), Marčana – Nova Gradiška 1:3 (22:25, 25:16, 8:25, 22:25), Split 1700 II – Poreč 1:3 (19:25, 17:25,25:29, 15:25), Rovinj – Mladost II 3:1 (25:17,19:25, 29:27,25:14), ŽOK Osijek – Šibenik 3:0 (25:20,25:8,25:14).