Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Postaj by Admin 09.02.11 18:44

Vrlo dobra igre Sloge Sloga10

Vrlo dobra igre Sloge i neodlučno (2:2) sa trećeligašem Slavijom
Piše Ivo Petranović

Danas poslije podne novogradiška Sloga odigrala je pripremnu utakmicu sa jakim trećeligašem Slavijom iz Pleternice. Novogradiščani su nastupili sa potpuno mladom momčadi, bez „starih igrača“ i predveli su vrlo dobru igru, punu tempa i kvalitetnih akcija. Za razliku od prije tri dana kada su igrali sa Cerničanima, Sloga je danas bila vrlo borbena, nizale su se lijepe akcije i što smo posebno zapazili igrali su s puno tempa i oštrine u granicama fair-playa. U prvom poluvremenu vratar Ruškan primio je dva slučajna gola, posebno onaj prvi jer je lopta udarila najprije u lijevu, pa zatim u desnu vratnicu i ušla u gol, a drugi je bio plod dobre akcije Slavije, ali u obrani Sloge u tom trenutku nije bilo bloka na igraču Štavliću, pa su gosti poveli s 2:0. Rezultat uopće ne odgovara prikazanoj igri, jer je Sloga igrala vrlo dobro, pokretljivo i bila je i pored vodstva gosta terenski potpuno ravnopravni suparnik. Nedostajala je jedino realizacija.

Međutim, u nastavku potpuno druga slika što se tiče realizacije. Sloga ima terensku inicijativu, iako je Slavija jako lijepo igrala u polju. Međutim, već u 51. minuti iskusni Bojan Bokan prolazi polulijevo sjajnim driblingom dvojicu igrača, izbija pred vratara i majstorski poenitira (1:2). Kako se igra dalje odvijala Sloga ima sve više prilika, a najveća je bila u 48. minuti kada je Bokan srušen u kaznenom prostoru, istina odveć u desno i ne tako jako da bi se sudio kazneni udarac, ali ga je objektivni sudac Zvonimir Topčić iz Zapolja ipak dosudio. Međutim, izvođač penala, Bokan, mislio je da je ipak penal prestrogo dosuđen pa je umjesto šuta na gol,loptu je tek mako gurnuo s bijele točke, pa je time propala prilika za izjednačenje. Međutim, gosti su tada imali period od desetak minuta dominacije i svi su požalili što Bokan nije poentirao iz kaznenog udarca, jer su nogometaši Slavije ozbiljno prijetili u želji da postignu i treći gol. Da se to nije dogodilo Sloga je forsiranom napadačkom igrom stvorila priliku u 72. minuti i nakon udarca Bokana po sredini terena koju je vratar odbio u desno gdje se našao Ugarković koji je s desetak metara rutinski ubacuje u gol. Neodlučan rezultat je i najrealniji, a da je Sloga i pobijedila nebi bilo nezasluženo.
Evo sastava momčadi Sloge u današnjoj utakmici:: D. Ruškan, Ležajić, Jankavić, Bakunić, Jelančić, Mutnjaković, Do. Janković, Bokan, Ugarković, Jurišić, Radošić, još su igrali: Sabolić, Čavalić, Da. Janković, Grabar, Šapina, Ruškan. TRENER: Boris Šalinski.