Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gomb pobjednik Zimske Pan malonogometne lige Nove Gradiške

Go down

Gomb pobjednik Zimske Pan malonogometne lige Nove Gradiške Empty Gomb pobjednik Zimske Pan malonogometne lige Nove Gradiške

Postaj by Admin 24.01.11 11:16

Gomb pobjednik Zimske Pan malonogometne lige Nove Gradiške Panlig10

Piše Ivo Petranović

Sinoć je u prepunoj sportskoj dvorani završeno ovogodišnje natjecanje za Zimsku Pan malonogometnu ligu, koja je počela još u prosincu prošle godine. Bio je to izuzetno bogat program događanja od 15 sati poslije podne, pa do navečer iza 20 sati. Uistinu, organizator, Nogometno središte Nova Gradiška, zaslužuje sve čestitke, kako za provedbu cijelog natjecanja do završnice, kada svake godine gostuje neka izuzetna momčad, koja uveliča ugođaj za gledatelje.

Sve je počelo nastupom mladih nogometašica Ježica iz Ljupine i novoosnovane ekipe Slavonke iz Vrbove. Bila je to zainimljiva i vrlo borbena utakmica mladih djevojčica-nogometašica koje su tijekom utakmice postigle i 4 gola. Povele su Ježice pogotkom Ive Musić (3) , izjednačila je Katarina Maričević (17) , Jasna Kulundžić je povisila (18) , a Marija Martinović (23) je postavila konačnih 3:1 za Ježice. JEŽICE: Leskovar, Kulundžić, G. Vonić, M. Vonić, Musić, Martinović, Mulac, Šebelić, Tokić, Sokić, trener:Danijel Ciprić. SLAVONKA: Ir. Špehar, I. Ćemal, Markanović, N. Ćemal, Popčević, I.Selihar, K. Selihar, S.Markanović, Iv. Špehar, A. Markanović, Maričević, H. Špehar, Sabljak,trener: Stjepan Lulić.

Druga utakmica je bio susret selekcije profesora i liječnika. Pobijedili su liječnici u samoj završnici utakmice, kada se očekivalo da će u ravnopravnoj igri tijekom susreta, ipak morati odlučiti pobjednika - penali. Da se to nije dogodilo u predzadnjoj minuti utakmice (29) Severinac je postigao pogodak odluke, pa su tako doktori nadigrali minimalno, ali očito zasluženo profesore s 1:0. PROFESORI: Boroš, T. Vlaović, Runjaš, Robina, Minić, Jović, Brčić, Sikavica, Kovačić D. vlaović , selektor Mijo Matošević DOKTORI: Ugrešić, Mihaljević, Ruškan, Kurdija, Matanović, Marković, Severinac, Kovačević, Ivanović, selektor Damir Japundžić.

Treća utakmica na rasporedu bio je susret Slavonskog bisera i Fieste u borbi za plasman na Zimskoj ligi. Ove dvije kvalitetne momčadi odlučivale su koja će momčad biti trećeplasirana i tako dobiti pehar i novčanu nagradu od 2.000 kuna. U tom stilu je i odigrana utakmica s mnogo naizmjeničnih akcija, mnogo borbenosti i još više htijenja. Već u 6. minuti Širić je doveo Fiestu u vodstvo (1:0) . Nakon toga vodila se ravnopravna borba i sve je izgledalo da Fiesta ima minimalnu, ali vrijednu prednost za osvajanje trećeg mjesta. Međutim, momčad Slavonskog bisera pet minuta prije kraja utakmice preko Grgića izjednačuje na 1:1, pa je tim rezultatom utakmica i završila. Sukladno propozicijama, penali su odlučivali pobjednika. Prvi su izvodili udarce nogometaši Fieste. Vlaović je razočarao pristalice Fieste jer je udarac uputio kraj gola. Mulac je međutim zabio za Biser (0:1) , Vukšić u drugom krugu postiže pogodak za Fiestu (1:1) , a Grgić (1:2) , Ruškan izjednačuje (2:2) , ali Kotorac dobiva priliku da kao treći izvođač u trećem krugu odluči pobjednika, što on i čini trećim golom za Slavonski biser, koji tako osvaja treće mjesto, a Fiesta je četvrta. SLAVONSKI BISER. Plavac, Kotorac, Robina, Gubić, Barišić, Mulac, Denac, Runjaš, Grgić, Mikanović, Vukšić, trener Darko Grgić. FIESTA: Kao, Lukšić, Ruškan, Neruda, Širić, Vlaović, Bokan, Bartolović, Lujić, Pristaš, Panić, Solić, trener Ivo Babić. Četvrta utakmica večeri bila je između selekcija Nogometnog središta Nova Gradiška i selekcije Brodsko-posavske županije. Novogradišku momčad iznenadila je jaka postava gosta koji su došli sa garniturom poznatih igrača Marsonije, koji su nekada, dok je Sloga bila u 2.HNL, igrali za novogradiški sastav. Međutim, iako su Brođani poveli vrlo brzo preko iskusnog Markovinovića (3) samo dvije minute kasnije rutiner Matošević je izjednačio. Hruškovski je u 6. minuti doveo u vodstvo gosta s 2:1, a zatim se razvila potpuno izjednačena igra, bez pogodaka. Sve je to tako bilo do 20. minute kada je Ostojić povisio na 3:1, a konačni rezultat je postavio Mario Solić u 28. minuti (2:3) . SELEKCIJA NS NOVE GRADIŠKE: Orešić, Kovre, Klarić, Šalinski, Štrk, Matošević, Babić, Solić, Barišić, Terzić, Kikić, selektor Krunoslav Hoffer. SELEKCIJA BRODSKO-POSAVSKE ŽUPANIJE: Princip, Markovinović, Vlaović, Stevanović, Rosandić, Hruškovski, Tadić, Mašić, Mujčin, Alar, Ostojić. Peta utakmica je bio revijalni susret selekcije Nogometnog središta Nova Gradiška i futsal reprezentacije Hrvatske koje smo prikazali u prethodnom izdvojenom članku. I na kraju odigrana je finalna utakmica između novogradiškog Glembaya i vinkovačke vojne momčadi Gomb. Bio je to vrhunac jučerašnje velike priredbe i utakmica s mnogo uzbuđenja, vrlo dobre igre pune neizvjesnosti. Gostujuća momčad, nakon početnih desetak minuta ravnopravne ispitivačke borbe, povela je golom Dujaka (1:0) . Novogradiščani su snažnom napadačkom igrom nastojali izjednačiti, ali nisu uspijevali. Što više, vojnici su u 36. minuti povisili rezultat na 2:0 golom Kurdije, pa su izgledi domaćina bili sve manji. Međutim, nakon tog gola trener Glembaya Antun Stanković mijenja vratara Milijevića, pa vratara „fingira“ igrač Bokan, kako bi dobio višak igrača u polju, ali ni to nije donijelo efekta. Gomb je zasluženo pobijedio, možda ne toliko igrom, koja je bila uglavnom ravnopravna, nego najviše zahvaljujući efikasnostisvoja dva napadača. No, pobjedi nema prigovora, gosti su zasluženo postali pobjednici renomiranog natjecanja. GLEMBAY:Milijević, Kašljević, Kulundžić, Akmačić, T, Barišić, G. Barišić, Kurjaković, Kalić, Bokan, Bradašić, trener Antun Stanković. GOMB: Jerković, Bešlić, Pastor, Dražetić, Kurdija, Ivezić, Markić, Jukić, Družić, Bertol, Dujak,Katošić, trener Ante Dujak. Sve utakmice diljem natjecanja sudili su: Ivan Šimunović iz Godinjaka, Davor Vrabac iz Dragalića, Željko Ćosić i Zvonko Čulina iz Nove Gradiške, a cijelo natjecanje u dvorani vodio je Branko Tomek. Završnicu Zimske lige pratila je Brodska televizija koja će o ovom značajnom događaju načiniti prigodnu reportažu iz Nove Gradiške. U ime Nogometnog središta Nova Gradiška nagrade su dijelili: Milan Brkanac uručio je pehar najboljem strijelcu Miljenku Kumiću (Marković transport) za njegovih 14 golova, župan Danijel Marušić uručio je pehar najboljem igraču Zimske lige Danijelu Jukiću iz Gomba, Ivica Đikić uručio je pehar najboljem vrataru Dejanu Milijeviću (Glembay) , tajnik HNS Zorislav Srebrić uručio je pehar fair-play momčadi Umbera, Željko Klarić najboljoj navijačici, 80.godišnjoj Faniki Kumić, a dopredsjednik NS Nova Gradiška Krunoslav Hoffer dao je pehar drugoplasiranoj momčadi Glembay, dok je Goran Grgurić uručio novac od 3000 kuna kao osobni donator. Za pobjedničku momčad Gomb veliki pehar za 1. mjesto uručio je predsjednik Nogometnog središta Nova Gradiška dr. Danir Japundžić, dok je novčani prilog od 10.000 kuna uručio u ime organizatora prof. Tomislav Vlaović. Time je ovogodišnje natjecanje Zimske Pan malonogometne lige završeno, a uzvanici i hrvatski reprezentativci proveli su zatim ugodne trenutke u hotelu kralj Tomislav, gdje je Tomislav Vlaović uime organizatora toplim riječima se zahvalio tajniku HNS Srebriću, selektoru Durlenu i reprezentativcima na dolasku, kao i svim sudionicima i suradnicima na realizaciji i provedbi dvomjesečnog natjecanja ovogodišnje Zimske Pan malonogometne lige Nova Gradiška.Na slici: pobjednička vojna momčad Gomb iz Vinkovaca.